جذابیت شما به افراد پیرامون‌تان بستگی دارد

جذابیت شما به افراد پیرامون‌تان بستگی دارد

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۷/۱۴

5892

بار بازدید شده
Are-you-attractive نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که جذابیت شما در نگاه دیگران به افرادی که در کنار شما هستند بستگی دارد.
5892
جذابیت شما به افراد پیرامون‌تان بستگی دارد
Vidoal
4.02
جذابیت شما به افراد پیرامون‌تان بستگی دارد
نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که جذابیت شما در نگاه دیگران به افرادی که در کنار شما هستند بستگی دارد.
 
دکتر نيکولاس فرل، استاد دپارتمان روان‌شناسی دانشگاه رویال هالوی در لندن، روی این موضوع کار کرده که میزان جذابیت آدم‌ها از نگاه دیگران به چه عاملی بستگی دارد و آیا این امر نسبی است.
 
طبق گفته‌های دکتر فرل، اعتقاد رایج میان مردم این است که جذابیت یک امر ثابت است. او می‌گوید: «میزان امتیازی که شما به عکس چهره جورج کلونی می‌دهید، امروز با فردا تفاوتی نمی‌کند». با این حال، مطالعه جدید دکتر فرل این عقیده شایع را به چالش کشیده و نتایج آن نشان می‌دهد این‌که ما چقدر در نگاه دیگران جذابیم به میزان جذابیت افرادی که در کنار ما هستند بستگی دارد.
 
دکترل فرل از تعدادی شرکت‌کننده خواست چندین عکس از چهره افراد را نگاه کرده و به میزان جذاب بودن آن‌ها امتیاز دهند. سپس، همین چهره‌ها به شرکت‌کنندگان نشان داده شد، اما این بار در کنار آن‌ها عکس‌ افرادی که قبلا به‌عنوان غیرجذاب امتیازدهی شده بودند قرار داده شد. فرل چهره‌های غیرجذاب را «چهره‌های مانع» نام گذاشت.
 
اضافه شدن «چهره‌های مانع» به چهره‌های قبلی باعث شد تا شرکت‌کنندگان این بار به چهره‌ها امتیاز بیش‌تری از نظر جذابیت بدهند. بنابراین، حضور چهره‌های «غیرجذاب» میزان جذابیت چهره‌های «جذاب» را در نگاه شرکت‌کنندگان افزایش داده بود. سپس، در مرحله بعد، به شرکت‌کنندگان دو چهره جذاب در کنار یک چهره غیرجذاب نشان داده شد و از شرکت‌کنندگان خواسته شد جذاب‌ترین چهره را از میان آن‌ها انتخاب کنند. طبق گفته دکتر فرل، «چهره‌های مانع» باعث شدند شرکت‌کنندگان نتوانند این بار به‌راحتی جذاب‌ترین چهره را انتخاب کنند. دکتر فرل می‌گوید: «ما به این نتیجه رسیدیم که حضور یک چهره غیرجذاب باعث ایجاد یک تفاوت روشن میان چهره‌های جذاب می‌شود و شرکت‌کنندگان شروع به سنجش این تفاوت‌ها کرده و در قضاوت خود توجه ویژه‌ای به تفاوت‌ها کردند».
 
در کل باید گفت، نتایج این آزمایش نشان می‌دهد که اگر یک فرد در کنار دوست خود که به طور کلی فردی جذاب شناخته می‌شود باشد، از نگاه دیگران کم‌تر جذاب شناخته می‌شود. دکتر فرل می‌گوید: «خیلی عجیب نیست که ما براساس آدم‌هایی که اطرف‌مان هستند، قضاوت شویم».
 
منبع: medicalnewstoday

پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:
۱۰ ویژگی‌ انسان‌های غیرجذاب
اگر این ویژگی‌ها را دارید، انسان جذابی هستید
سوالات و نظرات کاربران
0
farinazi720 H
farinazi720 H دوشنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۶
شخصيت هرادم توميزان جذابيت اون فردخيلى تاًثيرگذاره
0
نسیم زندی
نسیم زندی پنج شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
صدا خیلی تو جذابیت تاثیر داره
1
هستی علیجانی
هستی علیجانی پنج شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
به نظر من جذاب بودن فقط در چهره و تیپ ظاهری افراد خلاصه نمیشه، بهره‌مندی از کلامی شیوا، سیرت زیبا و اخلاق خوب خیلی بیشتر آدم و جذاب میکنه، چون جذابیت چهره و ظاهری از بین میره اما جذابیت باطنی هرگز
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۵
این یکی از ادراک ها و قضاوتهای نادرست طبیعی مردم است.ادراک مقایسه ای.مثلا فرض کنید می خواهید مصاحبه استخدامی بدهید، اگر قبل از شما چند نفر بدون شرایط حداقلی برای مصاحبه بیایند و شما بعد از این افراد مصاحبه شوید، مصاحبه شوندگان بیشتر به استخدام شما فکر می کنند در حالی که ممکن است شما خصوصیت ویژه ای نداشته باشید
1
حسین محصل یزدی
حسین محصل یزدی شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
ممکنه چهره زیبا تاثیر زیادی در جذابیت داشته باشه، ولی خب یه آدم جذاب، همیشه زیباست .
0
مصطفی .
مصطفی کهن دوشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۵
بودن چهره غیرجذاب در کنار جذاب از اهمیت و توجه دیگران به چهره غیر جذاب کم میشه..دو لکس از یه فوتبالیست دیدم که با عمل جراحی و .. خیلی جذاب نسبت به چندسال پیشش شده بود. نوشته بود اگر شما زیبا نیستید ناراحت نباشید شما فقیر هستید
0
پوژنگ پروازی
پوژنگ پروازی دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵
تا درصدی موافقم،اما زیبایی و جذابیت ذاتی و ژنتیکیست و اکتسابی نیست.... زیبا همواره زیباست و جذاب همواره جذاب... گل زیبا در میان علفزارها و خارها،همچنان زیباست....
0
سروش عباسی
سروش عباسی دوشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۵
معیار سنجش جذابیت خانم ها و آقایان هم از نظر ظاهری هم از نظر رفتاری بسیار زیاده کاش مطلب رو بسط می دادین ولی در کل مفید بود . ممنون
0
رضا صفایی
رضا صفایی یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۵
جالب بود .... کاش رفرنس ها دقیق تر باشه . مرسی
0
Hamed Shirazi
Hamed Shirazi یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۵
شخصن با وجود اینکه با این مقاله موافقم اما معتقدم که به غیر از فاکتورهای ظاهری و فیزیکی که در جذابیت فرد تاثیر داره چیزی که به شدت باعث جذابیت یا عدم جذابیت شخص میشه صفات اخلاقی و فن بیان در روابط هستش.اشخاصی هستن که با وجوداینکه زیاد ظاهر جذابی از دیدگاه کلی ندارن اما در جمع فوق العاده جذاب محسوب میشن.
0
یلدا شیرازی
یلدا شیرازی شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۵
شنیده بودم که می گن اگر می خواهید با دوستانتان به مهمانی بروید سعی کنید کسانی را انتخاب کنید که از شما زیباتر نباشند، پس بگو برای چیه :))))
0
ساسان photo
ساسان جمعه، ۱۶ مهر ۱۳۹۵
قبلا شنیده بودم انسان برآیند پنج نفر نزدیکانش هست ولی اینطور دیگه نه...خیلی مقاله خوبی بود مرسی ازتون
0
احمد بابادی
احمد بابادی جمعه، ۱۶ مهر ۱۳۹۵
طبیعتا مطلب درسته اما تو لوپ قرار میگیریم اگر کلا زیبایی چهره ، لباس و ... رو کنار بگزاریم. جذابیت من ب کناریم وابسته است جذابیت کناری ب من!!!!!
-1
Mohammadamin Mina
Mohammadamin Mina پنج شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۵
خوب بود
0
Mehdi Noghabi
Mehdi Noghabi پنج شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۵
awli bud mamnun
0
امید photo
امید چهارشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۵
سلام ،‌لطفا قابلیت سیو کردن به صورت PDF رو به وبسایتتون اضافه کنید. اینجوری خیلی کامل تر میشید :)