آزمون میزان زنانگی یا مردانگی در یک شخص

آزمون میزان زنانگی یا مردانگی در یک شخص

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۴/۰۹

49079

بار بازدید شده
how-much-of-a-man-or-woman-are-you? در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم که تا چه میزان از رفتار‌های شخصیتی هر فرد، جدا از حالت بدنی نر(مرد) یا ماده‌ای(زنی) که با آن متولد می‌شود، به جنس فیزولوژی‌اش بستگی دارد.
49079
آزمون میزان زنانگی یا مردانگی در یک شخص
Vidoal
4.26
آزمون میزان زنانگی یا مردانگی در یک شخص
فارغ از جنـ‌س بیولوژیکی‌ یک کودک، او در خانواده و اجتماع «الگوهای جنـ‌سیتی» را مشاهده کرده و بر‌اساس آن‌ها هویت جنـ‌سیتی‌اش را ساختاربندی می‌کند.

با کمی دقت در خود و اطرافیانمان، شاید به این نکته دست‌‌ یافته باشیم که ما از نظر رفتاری صد‌در‌صد مردانه یا زنانه رفتار نمی‌کنیم. به‌طور مثال، شاید پسری را ببینید که به‌شدت به عروسک و بازی‌های به‌ اصطلاح دخترانه علاقه داشته و از طرف دیگر، دختری به فوتبال و ماشین‌بازی علاقه‌مند باشد. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم که تا چه میزان از رفتار‌های شخصیتی هر فرد، جدا از حالت بدنی نر(مرد) یا ماده‌ای(زنی) که با آن متولد می‌شود، به جنس فیزولوژی‌اش بستگی دارد.

پیش‌تر لازم است بدانیم که «جنس»(s..e..x)، مجموعه‌ای از صفات بیولوژیک و «جنـ‌سیت»(Gender)، مجموعه‌ای از صفات اکتسابی، فرهنگی و اجتماعی است. برای بررسی این موضوع نظریه‌ «الگوی جنـ‌سیتی بم» (Bem gender schema theory) که اولین‌بار در سال ۱۹۸۱ میلادی توسط سندرا بم (Sandra Bem) معرفی و بعدها در سال ۱۹۸۳ توسط کارول مارتین و چارلز هالورسان توسعه داده شد، می‌تواند راهگشای خوبی باشد. بر‌اساس نظریه‌ی الگوی جنسیتی، کودک در آغاز زندگی خود و پس از شکل‌گیری جنس بیولوژیکی، از خانواده و محیط «الگوهای جنـ‌سیتی» را دریافت می‌کند. روابط اجتماعی کودک و الگوهای جنـ‌سیتی وابسته به شهود او از جامعه و فرهنگ مواردی هستند که الگوهای جنـ‌سیتی را تشکیل می‌دهند.

این الگوهای جنـ‌سیتی رفتاری کودکان را به‌سوی «نُرم‌ها و کلیشه‌های جنـ‌سیتی» و «انتظارات فرهنگی» موجود در جامعه سوق می‌دهد. این الگوها بر‌‌مبنای مشاهده کودک از رفتارهای خانوادگی و اجتماعی شکل گرفته و برای نمونه، کودک بر‌اساس مشاهده‌ خود درمی‌یابد که از نظر خانواده‌ چه میزان از رفتارها در دسته‌بندی جنسیتی او قرار می‌گیرد. مثال معروف این‌گونه دسته‌بندی‌ها شاید وسایل بازی مثل ماشین یا عروسک باشد. کودک بر‌اساس مشاهدات خود از خانواده و اطرافیان، خودآگاه یا ناخودآگاه به این تصور می‌رسد که به‌طور مثال، عروسک‌‌بازی برای یک پسر کار پسندیده و جالبی نیست.
 
 
در‌واقع الگوهای جنسیتی جدا از جنس واقعی و طبیعی کودک، او را در چارچوب‌هایی قرار می‌دهد که بعضی رفتارها را زنانه(Feminine) و برخی دیگر را مردانه(Masculine) بداند و در اصل مرد یا زن بودن را بر‌اساس این الگوهای اجتماعی تعریف کند. در این تعریف نقش اجتماعی یک جنسیت از هویت واقعی و طبیعی آن جنـ‌س فاصله گرفته و بیشتر اجتماع و عرف است که به‌صورت یک عامل خارجی تعاریف و رفتارهای جدیدی را برای یک جنـ‌سیت، طبیعی فرض می‌کند. این تعاریف اجتماعی ممکن است حتی چندان ارتباطی با هویت بیولوژیکی آن جنس هم نداشته باشد. به‌طور مثال، کودکی که در یک جامعه‌ نه‌چندان مدرن زندگی و رشد کرده است، مراقبت از بچه و کار خانه را وظیفه و پیش‌فرضی برای زن بودن در نظر گرفته و هویت جنـ‌سیت مرد را در کار و درآمدزایی تعریف می‌کند. از طرف دیگر، کودکی که هویت جنـ‌سیتی‌اش در یک جامعه‌ مدرن شکل گرفته، ممکن است کار در منزل و بچه‌داری را لزوما جزوی از الگوی زنانگی تعریف نکند و بچه‌داری یا کار خانه را جنبه‌ای لازم از وظایف مردانگی هم بداند.

ساندرا بم بر این باور است که الگوهای جنـ‌سیتی مردانه و زنانه به‌عنوان یک سد و مانع برای جامعه عمل می‌کنند. به این‌صورت که اگر ما کودکان خود را خارج از کلیشه‌ها و الگوهای از پیش تعریف شده در اجتماع تربیت کنیم، آن‌ها هم در کودکی و هم در بزرگسالی قدرت انتخاب بالاتری خواهند داشت و این محدودیت‌ها انعطاف‌پذیری شخصیت آن‌ها در مواجهه با پدیده‌ها مختلف را مسدود نخواهند کرد.

سندرا بم علاوه بر تئوری مذکور، یک پرسشنامه با عنوان «پرسشنامه نقش جـ‌نسیتی بم» نیز ارائه کرد. در این پرسشنامه ۶۰ پرسش وجود دارد و به‌جای انتخاب‌های محدود، بازه‌ای از امتیازات در اختیار افراد قرار می‌گیرد تا بتوانند بر‌اساس نظر خود، آن مورد را امتیازدهی کنند. شما نیز می‌توانید در این پرسشنامه شرکت کرده و ببینید که خارج از کلیشه‌های جنسیتی، در چه میزان از زنانگی یا مردانگی قرار دارید.

جدا از میزان دقت و صحت این پرسشنامه که کمی جای شبهه در آن باقی است، لازم است توجه بیشتری در رابطه با خود این نظریه داشته باشیم. کلیشه‌های جنسیتی قرن‌ها است که توسط بشر پذیرفته و مقبول بوده‌اند و در دهه‌ها، سده‌ها و هزاره‌های پیشین، قرار‌گرفتن خارج از این چارچوب‌ها به منزله بیماری و نابهنجاری تلقی می‌شدی و تقریبا از گذشته تا به حال بسیاری از خانواده‌ها کودکانشان را بر مبنای همین الگوها تربیت کرده‌اند. بر‌اساس آمارهای موجود، در مقطع دبستان و اوایل دوره‌ متوسطه دخترها و پسرها به میزان برابری به درس ریاضی علاقه دارند، ولی با پایان دوره‌ دبیرستان و شروع دانشگاه، تقریبا پسرها اکثریت مطلق صندلی‌های رشته‌های مهندسی و ریاضی محور را دارا هستند. به نظر شما دلیل این تفاوت معنی دار چیست؟

اما وظیفه‌ی ما به عنوان پدر و مادر چیست؟ شاید ما به‌عنوان کسانی که وظیفه‌ رشد و تربیت کودکان نسل آینده را عهده‌دار هستیم، بهتر است خود کمی از این کلیشه‌ها فاصله گرفته و در مراحل رشد کودک، برخی از باورها و تفکرهای قالب اجتماعی مخرب را در ذهن و رفتار او درونی نکنیم. به عنوان پدر یا مادر درک درست از جنس و جنسیت می‌تواند راهگشای خوبی در مسیر تربیت و رشد فرزندان شما باشد.

منابع: Acrwebsite | Books.Google.De
 
در صورت تمایل نتیجه آزمون خود را در بخش نظرات ثبت کنید.

دانلود فایل راهنمای پرسش‌نامه آزمون میزان زنانگی یا مردانگی در یک شخص (برای دانلود فایل راهنما باید وارد وب‌سایت شده یا ثبت نام کنید.)
فایل‌ ضمیمه
لینک دانلود (برای دانلود ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید)
سوالات و نظرات کاربران
1
Sky photo
Sky دوشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
من هر چی تلاش می کنم آزمون رو برام نمیاره و نمی توانم متصل شم
1
حمید حمیدی
حمید حمیدی شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
(پاسخ) چطور ؟
0
Leen Hz
Leen Hz دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
(پاسخ) دقيقا
0
S photo
S چهارشنبه، ۰۷ تیر ۱۳۹۶
ظاهراً همه ترنس هستیم و خودمون خبر نداریم!
-1
حمید حمیدی
حمید حمیدی شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
(پاسخ) سلام میشه راهنمایی کنید من تست از کجا پیدا کنم ؟
0
امیر  صالحی
امیر صالحی جمعه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۷
چرا برای من سایت آزمون‌رو باز نمی‌کن جایی که نوشته این لینک
0
ندا انواری
ندا انواری جمعه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۷
آزمون باز نمیشه
0
بختیار photo
بختیار یکشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۷
سلام من میخواستم تست میزان زنانکی رو بدم
0
فاطمه سهیلی
فاطمه سهیلی دوشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۷
من چجوری تست انلاین ترنس رو پیدا کنم...
0
آراد photo
آراد یکشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۷
من تست ترنس را به صورت انلاین کجا بدهم؟؟
0
Narged photo
Narged پنج شنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۷
من آزمونو انجام دادم اما نمیدونم چجوری امتیاز بدم یا نتیجه گیری کنم میشه راهنمایی کنین
2
hossein7013 hr
hossein7013 hr شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
سلام من آزمونو انجام دادم ولی نمیدونم چجوری نتیجه گیری کنم
0
عرفان آقایی
عرفان آقایی شنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۷
(پاسخ) سلام منم همینطور!چجوری باید جوابشو پیدا کنیم؟
0
Fari Khalilpour
Fari Khalilpour چهارشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۷
۱همیشه ۲هرگز ۳به ندرت ۴همیشه ۵خنثی ۶همیشه ۷همیشه ۸هرگز ۹همیشه ۱۰همیشه ۱۱به ندرت ۱۲همیشه ۱۳اغلب اوقات ۱۴هرگز ۱۵هرگز ۱۶همیشه ۱۷همیشه ۱۸همیشه ۱۹اغلب اوقات ۲۰خنثی کم ۲۱اغلب اوقات ۲۲همیشه ۲۳هرگز ۲۴هرگز ۲۵خنثی کم ۲۶هرگز ۲۷همیشه ۲۸همیشه ۲۹خنثی متوسط ۳۰همیشه ۳۱اغلب اوقات ۳۲هرگز ۳۳به ندرت ۳۴همیشه ۳۵هرگز ۳۶همیشه ۳۷همیشه ۳۸هرگز ۳۹همیشه ۴۰همیشه ۴۱همیشه ۴۲اغلب اوقات ۴۳خنثی زیاد ۴۴به ندرت ۴۵اغلب اوقات ۴۶همیشه ۴۷هرگز ۴۸هرگز ۴۹هرگز ۵۰اغلب اوقات ۵۱هرگز ۵۲همیشه ۵۳خنثی زیاد ۵۴اغلب اوقات ۵۵همیشه ۵۶به ندرت ۵۷اغلب اوقات ۵۸همیشه ۵۹خنثی کم ۶۰خنثی متوسط
0
کیمیا اکبرزاده
کیمیا اکبرزاده سه شنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
آقا چرا من هرکاری میکنم فایل دانلود نمیشه
0
نرجس قادری
نرجس قادری شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
خخخخ 89% مردانگی 11% زنانگی کسی هست من برم خاستگاریش؟؟؟
0
امیر photo
امیر جمعه، ۰۳ آذر ۱۳۹۶
نتیجه ازمون خواستم نیستش
0
Zahraa Salehi
Zahraa Salehi یکشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۶
من ۷۳% مردانگی ۴۴% زنانگی ۵۴%دوجنسه 😮
0
مهدی سیاح
مهدی شهابی جمعه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
%45.8 مردانگی 76.6% زنانگی 67.5% دو جنسیتی. هیچی دیگه پس انداز عروسیما باید بدم جهیزه بخرم.به نظرتون کجا ارزون تره برم؟؟؟😂😂😂
0
علي وفايي
علي وفايي شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۶
مردانگي ٦٠ زنانگي ٧٨ مشترك زن و مرد ٥٩ خدا رو شكر تا امروز دنبال خانوم خوب ميگشتم از فردا بايد بنبال شوهر خوب بگردم راضيم به رضاي خدا 😂
0
حمیدرضا سقای
حمیدرضا سقای سه شنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۶
You scored 88.333 out of 100 masculine points, 50.833 out of 100 feminine points, and 63.333 out of 100 androgynous (neutral) points.
0
آناهيتا photo
آناهيتا جمعه، ۰۹ تیر ۱۳۹۶
مردانه:50/زنانه:49/خنثي:54
0
زری photo
زری سه شنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۶
من مردانگیم 83 و زنانگیم 75 و خنثی هم 69 بود... ضایع نیس ی کم؟ مشکلی دارم آیا؟
0
hossein dehghani
hossein dehghani دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
You scored 66.667 out of 100 masculine points, 64.035 out of 100 feminine points, and 67.5 out of 100 androgynous (neutral) points
0
ندا  نیکزاد
ندا نیکزاد پنج شنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
چه جالب
0
ندا گلی
ندا گلی سه شنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
جالبه
2
میعاد پاکزاد
میعاد پاکزاد شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
مردانگی 63 زنانگی 60 خنثی 60 بنظر این تست که براساس الگوهای اجتماعی طراحی شده ایراداتی داشته باشد. مثلا ممکن است مهربانی یا بچه دوستی رو جزو خصوصیات زنانه تعریف کرده باشه که بنظرم درست نیست. شاید چون اکثریت اینگونه تصور میکنن که زنان مهربانتر از مردان هستن این خصوصیت رو بهشون نسبت میدن در حالی که مهربانی یا فرزند دوستی میتواند هم خصوصیتی مردانه باشد هم زنانه! این نظر من هستش. شاید اشتباه باشه
1
Faeze M
Faeze M جمعه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۶
سلام من به انگلیسی خیلی مسلط نیستم این پرسشنامه اخر مطلبم دانلود میکنم ارور میده بازش نمیکنه چجوری تست بزنم پس😞
0
منصور استادقادری
منصور استادقادری پنج شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
مردانگی:71.667.زنانگی:58.333.خنثی:66.667
0
سارا راجي photo
سارا راجي دوشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
A
0
nima kh
nima kh چهارشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
مردانگی 50 زنانگی 63 خنثی 63
0
Eli Mehr
Eli Mehr پنج شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۵
واقعا کارامد بود !
0
مصطفی .
مصطفی کهن دوشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۹۵
کلیشه های کدام جنس بودن بیشتر بسته به فرهنگ اون جامعه و تربیتی که فرزند میشه داره. یه جور الگوهای از پیش تعیین شده
0
sadeq 195
sadeq 195 دوشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۵
😊😊😊😊😊. You scored 43.333 out of 100 masculine points, 72.5 out of 100 feminine points, and 59.167 out of 100 androgynous (neutral) points.
0
masoud photo
masoud جمعه، ۱۹ آذر ۱۳۹۵
مردانگی:88.33 زنانگی:50.83 خنثی:63.33
0
محسن محمدی
محسن محمدی سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۵
مردانگی: 74.17 درصد زنانگی: 55.83 درصد خنثی: 60 درصد مقیاس یا مقدار نرمالی وجود داره؟ همین نظرات مارو میانگین بگیرین، ببینین مینگین در زنان و مردان چه رنجی داره. ممنون
0
محمدرضا  خوشنیت
محمدرضا خوشنیت جمعه، ۲۸ آبان ۱۳۹۵
این درصد بندیش چه جوره؟ مگه نباید مجموعش 100 بشه؟ ؟؟خلاصه من 85 مرد بودم و 75 زن!!!!!!! بازم خدا رو شکر بیشتر مرد بودیم لاقل😊
0
fatemeh soltaniyan
fatemeh soltaniyan شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۵
مردانگی 79/67%زنانگی 10/33%خنثی 10% خیلی امارش خوشحالم کرد واقعاچه خوب میشد که من پسر میشدم البته با روحیه ملایم خودم
0
فائزه لباف
فائزه لباف چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵
62 درصد مردانگی 49 درصد زنانگی 55 درصد خنثی
0
امید قنبری
امید قنبری چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۵
مردانگی 63 زنانگی 81 :/
0
نسرین کفایتی
نسرین کفایتی پنج شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۵
سلام متن فارسی پرسشنامه وجود نداره؟
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل پنج شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، لینک راهنمای فارسی پرسش‌نامه در انتهای مقاله درج شده
0
محمد صادق قاسم نژاد
محمد صادق قاسم نژاد پنج شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۵
سایتتون واقعا عالیه
0
بهروز دانا
بهروز دانا جمعه، ۰۹ مهر ۱۳۹۵
امتیاز مردانگی 71.167 امتیاز زنانگی 42.035 امتیاز خنثی 46.167
-1
نسرین رجایی photo
نسرین رجایی پنج شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۵
آزمون میزان زنانگی میخوم شرکت کنم
0
سالار حاجیزاده
سالار حاجیزاده جمعه، ۰۲ مهر ۱۳۹۵
امتیاز مردانگی75امتیاز زنانگی 57وامتیاز خنثی 60
0
ایمان طالبی
ایمان طالبی سه شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
امتیاز مردانگی 49.167 امتیاز زنانگی 64.035 امتیاز خنثی 49.167
0
نیما ا
نیما ا دوشنبه، ۰۸ شهریور ۱۳۹۵
نتیجه من: masculine: 55.833 feminine: 71.667 Neutral: 68.333 جالبه :-)
0
شمیم شومالی
شمیم شومالی یکشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
بله همه مراحل و انجان دادم ولی بعدارمقاله و فایل راهنما بلافاصله قسمت نظرات شروع میشه
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
(پاسخ) آزمون در وب سایت اصلی این تحقیق (لینک) قرار گرفته، در متن مقاله توضیح داده شده!
0
شمیم شومالی
شمیم شومالی یکشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
ازمون کو؟
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، متن مقاله رو مطالعه کنین، لینک مرتبط رو پیدا خواهید کرد، آزمون رو پس از مطالعه مقاله و فایل راهنما انجام بدین تا به نتایج صحیح برسین.
0
علی رضا شالچی زاده
علی رضا شالچی زاده شنبه، ۰۶ شهریور ۱۳۹۵
67.5 masculine 69.167 feminne 63.333 androgynous (neutral)
0
علی امامیان
علی امامیان پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
62.5 امتیاز مردانگی 64.167 امتیاز زنانگی 64.167 امتیاز خنثی
0
محسن بانی
محسن بانی پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
masculine = 41.667 feminine = 50 neutral = 51.667
1
Ava photo
Ava سه شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۵
جالب بود 😊
0
محمد photo
محمد دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۵
البته این تست را باید یک فرد بی طرف که نسبت به مفاهیم ارائه شده اطلاعات دقیق دارد برای دیگری انجام دهد. ما نسبت به بسیاری از حالات خودمان اشراف لازم را نداریم و یا آنچه می خواهیم باشیم یا جامعه به ما تحمیل کرده را به واقعیتمان ترجیح می دهیم.
0
سام ا
سام ا جمعه، ۱۸ تیر ۱۳۹۵
نتیجه ای که دیدم خیلی معنی خاصی نمیده فکر کنم:You scored 55 out of 100 masculine points, 56.667 out of 100 feminine points, and 55.833 out of 100 androgynous (neutral) points.چطور تفسیر میشه؟ من تقریبا همه چیزی در یک حد مساوی هستم؟؟!؟
0
amirhossein kangani
amirhossein kangani دوشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۵
masculine 75.432 // feminine 61.667 // neutral 58.333
0
helloimmilad photo
helloimmilad دوشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۵
77.5 man71.66 woman58 neutral
0
حسین photo
حسین پنج شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۵
میشه پرسشنامه به زبان فارسی رو هم بذارید
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۵
(پاسخ) فایل راهنمای پرسش‌نامه به انتهای مقاله اضافه شد.
0
متلون photo
متلون پنج شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۵
میشه تست رو ترجمه کنید؟!
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۵
(پاسخ) فایل راهنمای پرسش‌نامه به انتهای مقاله اضافه شد.
0
فاطمه photo
فاطمه چهارشنبه، ۰۹ تیر ۱۳۹۵
سلام مرسی از زحماتتون و مطالب بکر و عالی تون...لطفا آزمون رو ترجمه کنین در صورت امکان تا بتونیم استفاده ش کنیم.ممنون
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۵
(پاسخ) فایل راهنمای پرسش‌نامه به انتهای مقاله اضافه شد.
0
saeed prm photo
saeed prm شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۵
میگم نظرتون راجب ترجمه چیه؟
0
مریم  photo
مریم جمعه، ۱۱ تیر ۱۳۹۵
با جاوید موافقم درواقع خود زنها و مردها این رفتار رو برای خودشون درست میکنن
0
navid photo
navid جمعه، ۱۱ تیر ۱۳۹۵
سئوالات را لطفن به فارسي ترجمه كنيد با سپاس
1
aria photo
aria پنج شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۵
درود سپاس از مهرورزی و خردورزی شما انسان های نیکو ترجمه کنید سپاسگزارم . به صورت یک یا دو فایل نگاره یا پی دی اف که بفهمیم و تیک ها رو بزنیم در جدول . سپاس
0
1 photo
1 چهارشنبه، ۰۹ تیر ۱۳۹۵
اگه تست را هم ترجمه کنید ممنون میشیم
2
جاوید photo
جاوید چهارشنبه، ۰۹ تیر ۱۳۹۵
همچنان که زیگموند فروید ، روانشناس «پزشک» بزرگ ذکر کرده اند که از نظر شخصیتی هیچ مرد یا زن کاملی وجود نداره.

نويسنده

سامان امینی
سامان امینی

سامان هستم و رستگاری خود را در یافتن پرسش‌های بی‌پاسخ دنیای اطرافم می‌یابم. در پنج سال گذشته تمرکز خود را بر ژورنالیسم علم گذاشته و تصمیم دارم بهترین خبرنگار علم کشورمان شوم.

ویراستار

مرجان باقرنژاد
مرجان باقرنژاد

سال 1383 شروع فعالیت من در حرفه روزنامه نگاری و البته ویراستاری بود. همواره به دنبال ارتباط منطقی درون متنی، ثبات وهماهنگی، فارسی نویسی و همچنین صحت آن هستم.