انقراض بزرگ بعدی چه زمان رخ خواهد داد؟

انقراض بزرگ بعدی چه زمان رخ خواهد داد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1395/11/16

21476

بار بازدید شده
When-will-the-next-mass-extinction-occur حدود ۶۶ میلیون سال قبل اتفاق وحشتناکی برای حیات بر روی سیاره‌مون افتاد. در اون دوران دو ضربه‌ی مهلک به اکوسیستم‌ها وارد شد فوران گسترده‌ی آتشفشان‌ها جو زمین رو از دی اکسید کربن پر کرد و یک شهاب‌سنگ...
8476
انقراض بزرگ بعدی چه زمان رخ خواهد داد؟
Vidoal
4.82
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
نگار شرف الدین
نگار شرف الدین یکشنبه، 20 فروردین 1396
اگر از گرمایش جهانی و تمام شرایط محیطی هم چشم پوشی کنیم آخرش زیر همین زباله هایی که انقدر راحت در طبیعت رها می کنیم مدفون خواهیم شد
0
محمد نسیمی
محمد نسیمی دوشنبه، 14 فروردین 1396
من خوندم که وارثان دایناسور ها در واقع پرندگان هستند!! اما جالب اینجاست که نیاکان پرندگان دایناسوری گوشتخوار به نام ددپا بوده میشه در باره تکامل این نوع اگه کسی اطلاعاتی داره پاسخ بده؟
0
حسین  کشاورزی
حسین کشاورزی دوشنبه، 23 اسفند 1395
طبق گفته دانش مندان اگر 50 سال مثله چند سال گذشته دمای هوا بالا بره ممکنه به زودی شاهد عصر یخبندان هم باشیم
0
محسن موسوی
محسن موسوی پنج شنبه، 19 اسفند 1395
کاری که انسان ها به خونه خودشون یعنی زمین کردند هیچ کدوم از مستاجر های دیگه این خونه در گذشته نکردن .
0
sepehr manafi
sepehr manafi شنبه، 07 اسفند 1395
یکی از این دوتا اتفاق میفته مطمئن باشید 1.سیل عظیمی همه دنیا رو فرا میگیره 2.شهاب سنگ بزرگی میخوره به زمین
0
مرتضی تبریزی
مرتضی تبریزی شنبه، 07 اسفند 1395
با این کارهایی که بشر روی زمین انجام میده نیازی به علت طبیعی نیست بشر خودش باعث نابودی خودش میشه
0
ایمان  قهارپور
ایمان قهارپور دوشنبه، 18 بهمن 1395
دکتر «ژوزف نوث»، یکی از دانشمندان سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) درباره احتمال برخورد یک شهاب‌سنگ غول آسا به زمین هشدار داد. وی در این خصوص گفته زمین در 20 سال گذشته در آستانه برخورد با اجرام غول‌پیکر آسمانی قرار گرفته‌ و یک تصادف شدید در انتظار ساکنان این سیاره هستش که این برخورد ممکنه به نابودی زمین منجر بشه و همچین ایشون اعلام کردن اگر یک شی عظیم الجثه قرار باشه با سیاره ما برخورد کنه کار زیادی برای مقابله با آن نمی‌توانیم انجام بدیم!. در واقع دکتر نوث گفته: «وقایعی که به انقراض موجودات زمینی منجر می‌شوند، هر 50 تا 60 میلیون سال یک بار رخ می‌دهند. بنابراین، اکنون زمان آن رسیده که یکی از این وقایع منقرض‌کننده، به عمر زمین پایان دهد».!!!!! خیلی تصورش وحشتناکه!!!!
توضیحات
حدود ۶۶ میلیون سال قبل اتفاق وحشتناکی برای حیات بر روی سیاره‌مون افتاد. در اون دوران دو ضربه‌ی مهلک به اکوسیستم‌ها وارد شد فوران گسترده‌ی آتشفشان‌ها جو زمین رو از دی اکسید کربن پر کرد و یک شهاب‌سنگ بزرگ که تقریبا به اندازه‌ی منهتن بود به زمین برخورد کرد...

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوینده

زنده یاد افشین ذریه
زنده یاد افشین ذریه

متاسفانه افشین عزیز در دوم اردیبهشت 1401در اثر بیماری فوت کرد، سایت ویدوآل یادگاری از تلاش او برای اشاعه علم هست، تمام محتوای علمی تولید شده حاصل زحمات او و دیگر اعضای سایت ویدوآل میباشد، نامش نیک.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.