افسانه‌ی تفاوت نیمکره‌های مغز

افسانه‌ی تفاوت نیمکره‌های مغز

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/06/07

7050

بار بازدید شده
The-left-brain-vs-right-brain-myth این که قسمت چپ مغز منطق و قسمت راست آن خلاقیت را کنترل می‌کند یکی از فراگیرترین تصورات موجود بوده است. اما این افسانه‌ای بیش نیست و شواهد علمی برای آن وجود ندارد. پس این ایده گمراه کننده از کجا سر در آورده است؟
7050
افسانه‌ی تفاوت نیمکره‌های مغز
Vidoal
4.5
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
-2
محمد photo
محمد جمعه، 16 شهریور 1397
مثل همیشه چرندیات علمی در سایت ویدوال شما هیچ چیز درباره ی مغز و انسان نمیدونید و موجودی ضعیف رو به انسان تحمیل میکنید با این چرندیات که هیچ پایه و اساس علمی ندارند
0
سعید photo
سعید پنج شنبه، 30 شهریور 1396
سلام . ممنون از زحماتتون .ویدیوهایی که تو سایت قرار میدید واقعا عالیه . اگر امکان داره گروهتون در مورد مضرات استفاده از موبایل، به خصوص در مغزو اعصاب بچه ها کلیپی رو تهیه کنید بازی با موبایل شبیه یه بیماریه واگیردار شده. خواهشا یه کم اطلاع رسانی کنید . ممنون و تشکر از رحماتتون.
0
رامین photo
رامین یکشنبه، 12 شهریور 1396
وایییییی!!! شگفت انگیزه!!!
0
amir photo
amir جمعه، 10 شهریور 1396
مثلع همیشع عالی و مفید کاش یه مقدار فراگیرتر میبود تا همه استفادع کنن
توضیحات
تفاوت نیمکره‌های مغز! این که قسمت چپ مغز منطق و قسمت راست آن خلاقیت را کنترل می‌کند یکی از فراگیرترین تصورات موجود بوده است. اما این افسانه‌ای بیش نیست و شواهد علمی برای آن وجود ندارد. پس این ایده گمراه کننده از کجا سر در آورده است؟

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر,صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.