آیا کامپیوتر می‌تواند جای انسان را بگیرد؟

آیا کامپیوتر می‌تواند جای انسان را بگیرد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/12/09

6898

بار بازدید شده
Can-a-computer-pass-for-a-human امروزه کامپیوترها کارهای زیادی برای ما می‌کنند. آن‌ها می‌توانند کنترل یک هواپیما را در دست بگیرند، ماشین‌های خودران ما را برانند و حتی عمل جراحی انجام دهند. ولی زبان از جمله پیچیده‌ترین قابلیت‌های انسان هوشمند است...
3798
آیا کامپیوتر می‌تواند جای انسان را بگیرد؟
Vidoal
4.64
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
1
sina photo
sina یکشنبه، 05 فروردین 1397
سلام وقت بخیر واقعا سایتتون ، سایتی هستش که جاش توی ایران خالی بود امیداوارم قدرمند تر از گذشته بتونید ادامه بدید. و اینکه کسی که نریشن ها رو روی ویدیو می گه صداش واقعا عالی و گوش نواز هستش لطفا عوض نکنید ، تشکر
1
FATEMEH SARLAK
FATEMEH SARLAK جمعه، 03 فروردین 1397
کلیپ بسیار جالبی بود ، سپاس
توضیحات
امروزه کامپیوترها کارهای زیادی برای ما می‌کنند. آن‌ها می‌توانند کنترل یک هواپیما را در دست بگیرند، ماشین‌های خودران ما را برانند و حتی عمل جراحی انجام دهند. ولی زبان از جمله پیچیده‌ترین قابلیت‌های انسان هوشمند است. ما با استفاده از زبان فکر می‌کنیم و ارتباط برقرار می‌کنیم. ما از جهان اطراف خود آگاه هستیم، می‌توانیم آن را تحلیل و با ابزار زبان آن را توصیف کنیم. این چیزیست که کامپیوترها هنوز راه زیادی برای رسیدن به آن دارند. این روزها چت‌بات‌ها رایج شده‌اند که سعی در تقلید زبان انسانی و ارتباط با او دارند. در دهه‌ی ۱۹۵۰، دانشمندی به نام «آلن تورینگ» آزمایشی ترتیب داد که اگر کامپیوتری از آن سربلند بیرون می‌آمد، آن کامپیوتر کاملا به زبان انسانی رسیده بود. آزمایشی که هنوز هیچ کامپیوتر، هیچ ربات و هیچ هوش مصنوعی در آن موفق نشده است. برای فهمیدن اینکه آزمون تورینگ چه بود و آیا در آینده ممکن است کامپیوترها مثل انسان‌ها صحبت کنند این ویدئو را مشاهده کنید.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

صدابردار,تدوين‌گر

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.