آیا ما واقعا وجود داریم؟

آیا ما واقعا وجود داریم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/12/08

9691

بار بازدید شده
How-do-you-know-you-exist ما فکر می‌کنیم و می‌اندیشیم. دکارت فیلسوف معروف می‌گوید: «من می‌اندیشم، پس هستم.» حتما این ویدیو را ببینید و کمی به این سوال فلسفی بیندیشید!
7491
آیا ما واقعا وجود داریم؟
Vidoal
4.07
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
نوید photo
نوید یکشنبه، 23 تیر 1398
کاش از نظریات هایدگر و کتاب هستی و زمانش هم چیزی میگفتین. چون جلوتره از نظر بازه زمانی
0
محمود photo
محمود دوشنبه، 12 فروردین 1398
سلام، در زمان ۱:۲۰ از کلیپ میگه : وقتی بیدارین میدونین که بیدارین و وقتی که نیستین نمیدونین که بیدار نیستین.بعد اینحا نتیجه گیری می کنه که : پس نمی تونین اثبات کنید که بیدارین !! اگر ممکنه توضیحی بفرمایید. بعد از اون هم میگه : بنابراین شاید بدنی که خودتون رو به داشتنش فریب می دهید واقعا وجود نداشته باشد و....همه ساختگی و فریبی توسط..‌.باشد!! در این مورد نیز اگر توضیحی باشه بسیار ممنون خواهم شد چرا که مطلب مهمی است. تشکر
0
فاطمه مرادی
آویسا قناد قهاری دوشنبه، 05 فروردین 1398
پرفکت پرفکت بود راستش
0
احسان.و photo
احسان.و دوشنبه، 02 مهر 1397
سلام خسته نباشید،واقعا مطالبتون جالب و آموزنده س یه سوال؟میشه بپرسم از چه نرم افزاری برای ساختن انیمیشن هاتون استفاده میکنید؟
0
امیر حسین
امیر حسین سه شنبه، 07 فروردین 1397
رنه دکارت: - وقتی عقل چیزی را به طور واضح و متمایز شناخت، این شناخت باید ضرورتاً درست باشد؛ چرا که خداوند نه مرا فریب می‌دهد و نیز روا نمی‌دارد که من درباره جهان و چیستی آن فریب بخورم. فریب‌کاری از عجز و نقص سرچشمه می‌گیرد. بنابراین هرچه را با عقل خود درک کنیم، حتماً صحیح است و یکی از اموری را که با عقل می‌یابیم، وجود واقعی جهان خارج می‌باشد.
0
آرش رزمجو
آرش رزمجو پنج شنبه، 10 اسفند 1396
Computer generated dream world!!!
توضیحات
ما از کجا می‌دانیم که واقعا وجود داریم؟ شاید جواب بدهید خوب معلوم است دیگر! اینکه ما در دنیا وجود داریم، این خیلی بدیهیست. با این حال این پرسش در چند صد سال گذشته، ذهن فیلسوف‌های زیادی را به خود مشغول کرده است. ما در زندگی عادی فکر می‌کنیم که واقعی هستیم. وقتی می‌خوابیم و رویا می‌بینیم هم فکر می‌کنیم تمام آن‌چه می‌بینیم واقعی است. پس می‌توانیم به زندگی عادی خودمان هم بدبین شویم و فکر کنیم ممکن است واقعی نباشد. با این حال ما داریم فکر می‌کنیم و می‌اندیشیم. دکارت فیلسوف معروف می‌گوید: «من می‌اندیشم، پس هستم.» حتما ویدیوی بالا را ببینید و کمی به این سوال فلسفی بیندیشید.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

گوينده,مترجم

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

صدابردار,تدوين‌گر

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.