آب؛ باارزش‌ترین منبع ما

آب؛ باارزش‌ترین منبع ما

گروه آموزشی

ویدوآل

1396/02/06

9196

بار بازدید شده
WATER-our-most-precious-resource آب یکی از با ارزش‌ترین منابع ماست اما ذخیره‌ی آب ما محدوده. ۹۷,۵ درصد از آب زمین شوره و تنها ۲.۵ درصد اون رو آب شیرین تشکیل می‌ده. اما حدود دو/‌سوم از این آب شیرین در یخ‌ها و یخچال‌‌های قطبی حبس شده.
9196
آب؛ باارزش‌ترین منبع ما
Vidoal
4.05
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
محدثه photo
محدثه پنج شنبه، 03 اسفند 1402
خیلی عالی بود ، مدت ها بود برای تدریس دنبال یک کلیپ کوتاه در مورد آب و منابع اون می گشتم متشکرم
0
Aamir Hossein Omidi photo
Aamir Hossein Omidi شنبه، 09 اردیبهشت 1396
عالیه
0
ندا  نیکزاد
ندا نیکزاد پنج شنبه، 07 اردیبهشت 1396
جالب بود
2
ایمان  قهارپور
ایمان قهارپور پنج شنبه، 07 اردیبهشت 1396
بخش کشاورزی به دلیل آبیاری محصولات میزان زیادی آب مورد استفاده قرار می‌دهد. از سال ۱۹۶۰ میانگین جهانی میزان برداشت آب از منابع به منظور آبیاری زمین‌ها ۶۰٪ افزایش یافته است و این در حالی است که بین ۲۰٪ تا ۳۰٪ آن تبخیر یا جاری می‌شود و به هدر می‌رود. میزان برداشت آب در کشور‌های درحال توسعه به علت نداشتن ابزار‌ مناسب دو برابر کشور‌های توسعه‌یافته برای هر هکتار است، درحالی که میزان محصولات کشاورزی آن‌ها یک‌سوم می‌باشد. به‌علاوه، در اکثر نقاط خشک و نیمه‌خشک، به علت کمبود بارش‌های جوی، ۹۰٪ آب مورد نیاز برای آبیاری زمین‌ها از آب شیرین تأمین می‌گردد، درحالی که کشور‌های توسعه‌یافته این رقم را به ۴۰٪ رسانده‌اند.
0
SinA Next
SinA Next چهارشنبه، 06 اردیبهشت 1396
پست خیلی خوبی بود امیدارم ازین گونه پست ها و مقاله ها بیشتر بزارید .. مقالاتی که مردم رو به فکر کردن و اگاهی هدایت میکنه
توضیحات
آب یکی از با ارزش‌ترین منابع ماست اما ذخیره‌ی آب ما محدوده. ۹۷,۵ درصد از آب زمین شوره و تنها ۲.۵ درصد اون رو آب شیرین تشکیل می‌ده. اما حدود دو/‌سوم از این آب شیرین در یخ‌ها و یخچال‌‌های قطبی حبس شده. به این ترتیب تنها نیم درصد آب شیرین رو در دریاهچه‌ها، رودها و آب‌های زیرزمینی باقی می‌گذاره تا به مصارف کشاورزی، صنعتی و شخصی برسن. اما به خاطر آلودگی کیفیت این آب در خطر قرار داره. به گفته سازمان بهداشت جهانی تنها مقدار هفت/ده‌هزارم کل آب زمین برای مصرف مناسب‌ئه. و این میزان ناچیز باید بین بیش از ۷ میلیارد انسان ساکن در زمین تقسیم بشه. این آب به‌طور مساوی در سراسر جهان توزیع نشده... 

تهيه‌کننده

robeco The Investment Engineers
robeco The Investment Engineers

We believe strongly in sustainability investing, quantitative techniques and constant innovation.

مترجم

علی منصوری
علی منصوری

گوينده

سميرا جواهريان
سميرا جواهريان

زندگي پر از فرصت براي ابراز حضور خلاقانه ماست كه حاصل هنر نمايي خالق است.روانشناس صنعتي و گوهرشناس از موسسه گوهرشناسي GIA هند و مدت ١٢ سال هست در اين حيطه فعاليت مي كنم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.