چه زمانی از سال طلاق به بیش‌ترین حد خود می‌رسد؟

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۰۲:۵۶ ب.ظ

2702

بار بازدید شده
peak-divorce-times نتایج مطالعه‌ای که در دانشگاه واشنگتون در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد میزان طلاق در دوره‌هایی از سال به حد نهایی خود می‌رسد.
2702
چه زمانی از سال طلاق به بیش‌ترین حد خود می‌رسد؟
Vidoal
چه زمانی از سال طلاق به بیش‌ترین حد خود می‌رسد؟
نتایج مطالعه‌ای که در دانشگاه واشنگتون در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد میزان طلاق در دوره‌هایی از سال به حد نهایی خود می‌رسد.
 
پژوهش‌گران این دانشگاه تعداد طلاق‌های ایالت واشنگتون را بین سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵ ثبت کردند که بررسی این داده‌ها، نشان می‌دهد که در دو بخش از سال میزان طلاق به حد نهایی خود می‌رسد. این دو نقطه از سال ماه‌های مارس (۱۱ اسفند تا ۱۲ فروردین) و آگوست (۱۱ مرداد تا ۱۰ شهریور) هستند. این میزان در فصل پاییز به کم‌ترین حد خود می‌رسد. از آن‌جایی که نمودار این موضوع شبیه به یک گربه است، محققان نام آن را «گربه اندوه» گذاشته‌اند. جولی براینز، یکی از نویسندگان مقاله این پژوهش می‌گوید: «این الگو در واقع بازتاب‌دهنده یک تقویم آیینی بومی است».
 
بیایید این موضوع را با هم مرور کنیم. فرض کنید شما قصد جدا شدن از همسر خود را دارید. کی این کار را انجام می‌دهید؟ قطعا در روزهای نزدیک به تعطیلات عید این کار را نمی‌کنید. شاید بهار زمان بدی نباشد اما بچه‌ها مدرسه دارند و این موقع از سال اصلا زمان خوبی برای جدایی نیست. مایلز ماسون، وکیل حوزه خانواده و طلاق، در سال ۲۰۱۴ به CNN گفته: «مردم دوست ندارد دوستان یا اعضای خانواده، آن‌ها را سرزنش کنند که قبل از کریسمس آدم‌های بی‌عاطفه‌ای بوده‌اند».
 

تعطیلات تابستانی، زمان پرداخت مالیات و تعطیلات سال نو از زمان‌هایی است که مردم از طلاق گرفتن دوری می‌کنند. براینز معتقد است میزان طلاق زمانی افزایش می‌یابد که افراد احساس کنند اوضاع زندگی‌شان بهتر نخواهد شد؛ اتفاقی که معمولا در زمان‌های خاص از سال به دلیل ماهیت شاد و امیدبخشی که دارند، روی نمی‌دهد. پس از این‌که تعطیلات تاثیر مثبتی روی زندگی مشترک افراد نمی‌گذارد، میل آن‌ها به طلاق بیش‌تر می‌شود.
 
البته لازم به ذکر است این پژوهش در یک جامعه غربی انجام شده که ملاحظات و تقویم آن‌ها کاملا با تقویم ما ایرانی‌ها متفاوت است. ذات این پژوهش جذاب است و به نظر می‌رسد براساس الگویی که این پژوهش به دست می‌دهد، می‌توان در مورد بیش‌ترین زمان طلاق در ایران نیز ارزیابی‌هایی انجام داد. برای مثال احتمالا تعطیلات نوروز، ماه رمضان و ... روی میزان طلاق در ایران تاثیر می‌گذارد.
 
منبع: cnn
نظرات ثبت شده (9)
اکبر فاریابی
اکبر فاریابی چهارشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
کاش همچنین تحقیقی در کشور خود ما هم میشد و در ان دوره از زمان که طلاق زیاد میشود، راه حلی برای آن پیدا شود
مهناز شریفی عمادی
مهنار شریفی عمادی یکشنبه، ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
البته این افزایش آمار بخاطر تاثیر تجرد و تاهل بر میزان مالیات پرداختی در کشورهای غربی هست.
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۵
متاسفانه با تغییرات ایجاد شده در فرهنگ ما، آمار طلاق روز به روز در حال گسترش است.
کامران سمیع photo
کامران سمیع جمعه، ۲۴ دی ۱۳۹۵
سلام. میخواستم ی مقاله کامل در مورد سرخوردگی در کودکی بزارین. سپاسگذارم
حسین محصل یزدی
حسین محصل یزدی شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
تعطیلات باعث میشه که زیاد زن و شوهر کنار هم باشن و کم کم بحث پیش میاد.
مصطفی کهن
مصطفی کهن سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵
تو تعطیلات وقت هست برای عوا و کشمکش و .. و منجر به طلاق میشه
امیر قربانی
امیر قربانی دوشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۹۵
ممنون این تحقیق جدید بود ای کاش مقالات دیگه ای بزارید که برای همین امسال باشد ممنون
پوژنگ پروازی
پوژنگ پروازی دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵
ممنون،اما نمیتواند قاعده و مبنایی خاص تلقی شود... خصوصا در ایران...
امیر photo
امیر چهارشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۵
خیلی جالب بود.با این حساب شاید بتوان بیشترین زمان احتمال طلاق در ایران رو در تابستان در نظر گرفت.باید دید آمار رسمی در این زمینه وجود دارد؟