معتادان به سلفی زود پیر می‌شوند

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۴/۰۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ

1698

بار بازدید شده
taking-regular-selfies-could-speed-up-ageing متخصصان پوست معتقدند تابش الکترومغناطیسی گوشی‌های هوشمند با آسیب زدن به DNA باعث پیر شدن پوست می‌شود.
1698
معتادان به سلفی زود پیر می‌شوند
Vidoal
معتادان به سلفی زود پیر می‌شوند
به‌تازگی متخصصان پوست زیادی در مورد مضرات سلفی گرفتن اظهار نظر کرده‌اند و هشدارهای زیادی به معتادان به سلفی گرفتن داده‌اند. آن‌ها معتقدند چهره و صورت افراد هنگام سلفی گرفتن در معرض نور و تابش گوشی‌های هوشمند قرار می‌گیرد و این مسئله باعث آسیب دیدن پوست صورت آن‌ها شده و در نتیجه سرعت پیر و چروک شدن پوست افزایش می‌یابد.

این تغییرات آن‌قدر نمایان است که متخصصان پوست با تشخیص قسمتی از پوست که آسیب دیده، قادرند بگویند فرد از کدام دستش برای سلفی گرفتن استفاده می‌کرده است. سیمون زواکی، مدیر پزشکی کلینیک پوست لینیا در بریتانیا در این زمینه می‌گوید: «افراد معتاد به سلفی گرفتن و بلاگرها خیلی باید مراقب باشند. حتی نوری آبی‌ای که از صفحه نمایشگر دستگاه‌های دیجیتال به سمت صورت ما پرتاب می‌شود، می‌تواند باعث آسیب دیدن پوست شود».

متخصصان این حوزه معتقدند تابش الکترومغناطیسی گوشی‌های هوشمند با آسیب زدن به DNA باعث پیر شدن پوست می‌شود. تابش الکترومغناطیسی باعث شکستگی در رشته DNA شده که این موضوع از بازسازی پوست جلوگیری کرده و استرس اکسیداتیو در سلول‌های بافت ایجاد می‌کند و در نتیجه سرعت چروک شدن پوست افزایش می‌یابد.

زین اُباگی، موسس بنیاد سلامت پوست اُباگی در آمریکا، در این باره می‌گوید: «یک بافت کثیف و احمقانه در پوست صورت ایجاد می‌شود که در طرف دیگر آن دیده نمی‌شود. به نظر من، ما باید یک مکانیسم دفاعی در برابر این مسئله ایجاد کنیم. نور دارای یک نوع اثر مغناطیسی است که بر پوست اثر می‌گذارد و جایگزین مواد معدنی در پوست می‌شود. در این مورد کرم‌های ضدآفتاب هم کمکی به فرد نمی‌کند».
 
منبع: tech.firstpost
نظرات ثبت شده (8)
هستی علیجانی
هستی علیجانی چهارشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
غیر قابل باوره، یعنی میشه
علیرضا علیزاده
علیرضا علیزاده دوشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
اصلا انقدر هم فکر نکنم دیگه تاثیر بگذاره.
تیزهوش باهوش آبادی
تیزهوش باهوش آبادی دوشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۵
سلفی حدود 2،3 ساله مد شده ؛ چطور میشه اونهایی که انجامش میدن به این زودی پیر بشوند؟
مصطفی کهن
مصطفی ک شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
واقعن اینجوری بوده.نوری که ساطع میشه از گوشی باعث چروک پوست میشه
ایمان ترنیان
ایمان ترنیان سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۵
مگه معتاد به سلفی هم داریم؟ من که تا حالا ندیدم.
Photoclip Channel
سجاد علیزاده پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
مطلبش بیشتر برای بازداری افراد از سلفی گرفتن افراطی بود. چون واقعا با این وضع جامعه داره به "قهقرا" میره 😁
اميررضا photo
اميررضا پنج شنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۵
راستش بيشتر به مطالب شبه علمي شبيه بود كه بخواد معتادان به گوشي و تبلت رو به راه راست هدايت كنه! يا توضيح گويا و شفاف نبوده يا كلا مطلب از ريشه مورد داره...
وحید photo
وحید سه شنبه، ۰۱ تیر ۱۳۹۵
چه ربطی به سلفی داره اونوقت؟ اگه مشکل نور صفحه است که پس وقتی عکس هم نمی گیریم این اثر رو داره و اگه مشکل فلشه خوب خیلی سلفی هارو بدون فلش می گیریم یا حداقل از این به بعد بدون فلش می گیریم. پس در نتیجه چه ربطی به سلفی داره؟!--- این از نظر مودبانه--- نظر اصلییه مطلب چرت با تیتر چرند.