چه کشوری برنده‌ی رقابت فضایی شد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۲:۰۸ ب.ظ

12353

بار بازدید شده
Who-won-the-space-race در چهارم اکتبر سال ۱۹۵۷ میلادی هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی نخستین ماهواره‌ی ساخت دست بشر با نام "اسپاتنیک" را به فضا فرستاد، جهان در بُهت و ترس فرو رفت.
353
چه کشوری برنده‌ی رقابت فضایی شد؟
Vidoal
سرعت نمایش
نظرات ثبت شده (3)
حجت قربانی photo
حجت قربانی پنج شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۵
عالی بود واینکه اتحاد بعضی وقتها نتایج بهتریا رقم میزنه
سروش عباسی photo
سروش عباسی چهارشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۵
واقعا حرف درستی زدیذ رقابت‌های علمی در اغلب اوقات به سود بشر بوده . در خصوص انرژی هسته‌ای چطور ؟؟؟
سیاوش غلامی photo
سیاوش غلامی چهارشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۵
مرسی از اطلاعات دست اول و مفیدتون
توضیحات
در چهارم اکتبر سال ۱۹۵۷ میلادی هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی نخستین ماهواره‌ی ساخت دست بشر با نام "اسپاتنیک" را به فضا فرستاد، جهان در بُهت و ترس فرو رفت.
این گوی کوچک فلزی که کمتر از ۶۰ سانتی‌متر قطر داشت آغازگر رقابت فضایی بین آمریکا و شوروی شد  که برای ۱۸ سال بطول انجامید و جهان را بگونه‌ای که میشناسیم؛ تغییر داد.

تهيه‌کننده

Ted Ed
تهيه‌کننده

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

مهدی سلاجقه
مترجم

آموزش زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

افشین ذریه
گوینده

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
تدوين‌گر

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
صدابردار

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.