حمل ونقل و انتقال کوانتومی

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۵/۳۱ ۰۲:۵۲ ب.ظ

11996

بار بازدید شده
Transporters-and-Quantum-Teleportation شما می‌توانید ذراتی با آرایش خاص را گرفته و شرایط کوانتومی دقیقشان را به ذرات دوردست دلخواه منتقل کنید. اما...
996
حمل ونقل و انتقال کوانتومی
Vidoal
سرعت نمایش
نظرات ثبت شده (2)
امیرحسین عباسی photo
امیرحسین عباسی پنج شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۵
اگه واقعا بشه تله پورت رو واسه اجسام بزرگ مثل آدما انجام داد انقلاب بزرگی به پا میشه ولی فعلا اینو فقط در مقیاس زیر اتمی و از طریق درهم تنیدگی کوانتومی میشه انجامش داد امیدوارم اینقد عمرم کفاف بده و بتونم زمانی رو ببینم که انسانو تلپورت میکنن
بهنام photo
بهنام دوشنبه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۵
ممنون بابت زحماتی که برای ایجاد این ویدئو کشیدید ولی همونطور که دیده و شنیده شد مشخص بود که مترجم درک روشنی از موضوع مورد بحث نداشته و در انتقال مطلب به بیننده کوتاهی شده.ای کاش ترجمه واضح تر بود تا این قدر مطالب گفته شده در این ویدئو نامفهوم جلوه نمی کرد.
توضیحات
دوست خوبم گری ویدئویی جالب در مورد مشکلات عملی و فلسفی «تله‌پورت» درست کرده‌ است؛ به‌خصوص در این مورد که وقتی انتقال‌دهنده اتم‌ها را در بدن شما پیاده کرده و در جایی دیگر آرایشی جدید از اتم‌ها را بازسازی می‌کند، شاید شمای پیاده‌‌شده در‌واقع می‌میرد و شمای بازسازی‌‌شده موجود جدیدی است که فکر می‌کند شماست! در این‌‌صورت اگر انتقال‌دهنده‌ها شمای اصلی را پیاده‌سازی نکنند، دو «شما» در جهان وجود خواهد داشت. خب کدام‌یک در‌واقع شما هستید؟! شما یا شمای تله‌پورت‌شده؟
ویدئوی گری به همه این پرسش‌ها به‌خوبی پاسخ می‌دهد. بنابراین اگر پیش‌زمینه بیشتری نیاز دارید، به شما پیشنهاد می‌کنم که این ویدئو را از دست نداده و حتما ببینید. اما اجازه دهید اطلاعاتی را در مورد چیزی(نکته‌ای) در اختیارتان قرار دهم که به‌طور قطع خالق «پیشتازان فضا» از آن بی‌اطلاع بوده‌است؛ چراکه در دهه 90 کشف شده و آن چیزی نیست جز «تله‌پورت کوانتومی».
تله‌پورت کوانتومی تنها فناوری انتقال واقعی است که در حال حاضر به آن دسترسی داریم.
در اینجا قصد پرداختن به جزئیات را ندارم، اما نکته قابل یادآوری این است که شما می‌توانید ذراتی با آرایش خاص را گرفته و شرایط کوانتومی دقیقشان را به ذرات دوردست دلخواه منتقل کنید. این وضعیت را می‌توان «تله‌پورت ناراحت‌کننده» نامید؛ زیرا در آن تنها حالت ذرات جابه‌جا می‌شود و نه خود ذرات. ارسال اطلاعات و انرژی کافی به موقعیت مکانی جدید برای ایجاد آرایش دقیق یا حالت ذراتی که مربوط به «شما» هستند؛ آیا این همان چیزی نیست که یک تله‌پورت‌کننده در پیشتازان فضا در مقیاسی بزرگ‌تر انجام می‌داد؟
تله‌پورت کوانتومی یک ویژگی اساسی دارد و آن این‌که غیرممکن است بتوانید بدون نابود کردن نمونه اصلی، کپی مشابهی از یک حالت کوانتومی به‌وجود آورید. درواقع برای استخراج تمامی اطلاعات ضروری از نمونه اصلی، بایستی آرایش اصلی آن‌ را نابود کنید و تنها در این‌‌صورت است که می‌توانید حالت جدید تله‌پورت‌شده را بسازید. در حقیقت قضیه(رویداد، حالت) مربوطه در مکانیک کوانتومی قضیه «بدون همانندسازی» نام دارد.
هنوز به‌طور دقیق نمی‌دانیم که مغز چگونه هوشیاری را ایجاد می‌کند، اما اگر حالات کوانتومی بعضی الکترون‌ها جایی در مغز برای تعیین دقیق (و در نتیجه کپی‌کردن) «شما» مهم و حیاتی باشد، بنابراین انتقال‌دهنده به الزام(به اجبار) باید در هنگام ارسال اطلاعات درباره آرایش ذرات «شما» به موقعیت مکانی جدید، از قوانین انتقال کوانتومی پیروی کند. هر چیزی که خارج از این وضعیت باقی بماند، بدون‌شک(به‌طور قطع) چیزی غیر از شما نام‌دهی خواهد شد.

تهيه‌کننده

Minute Earth
تهيه‌کننده

Science and stories about our awesome planet! Created by Henry Reich, with Omkar Bhagat, Emily Elert, Alex Reich, Peter Reich, Ever Salazar, and Kate Yoshida. Music by Nathaniel Schroeder.

مترجم

نازنین آگاه
مترجم

گوینده

فائزه مجاهدطلب
گوینده

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
تدوين‌گر

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.