دوراهی اخلاقی استفاده از ماشین‌های خودران

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۰۲:۳۰ ب.ظ

11357

بار بازدید شده
The-ethical-dilemma-of-self-driving-cars این یک آزمایش فرضی است! فرض کنید در آینده‌ای نچندان دور در ماشین خودرانی در یک بزرگراه در حال حرکت هستید و متوجه می‌شوید بین ماشین‌ها گیر افتاده‌اید. ناگهان شی‌ای بزرگ و سنگین از بالای کامیون جلوی...
357
دوراهی اخلاقی استفاده از ماشین‌های خودران
Vidoal
سرعت نمایش
نظرات ثبت شده (12)
هادي اصفهاني photo
هادي اصفهاني یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵
يعني روزي ميرسه كه اخلاق و مكارم اخلاقي وارد زندگي مدرنيته بشه ؟
مهدی محمدزاده گیوه چی photo
مهدی محمدزاده گیوه چی یکشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۵
جالبه ولی فکر کنم در شرایط بحرانی از حالت اوتوماتیک خارج بشه و در حال حاضر بخاطر کند بودن پردازش پردازنده محاصباتیش صرعت این خدرو حا پایین ترهتا در مواقع لوزم راننده بتونه سریع عمل کنه
Analyst chemist photo
Analyst chemist شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۵
داشتم فکر می کردم که حضور این تکنولوژی در ایران با توجه به سبک رانندگی ایرانی ها چقدر سخت و چالشی خواهد بود. مطمئنا اولین افرادی که در ایران به سراغ این تکنولوژی می روند، باید ریسک های زیادی رو قبول کنند و برای عبور از تقاطع شلوغی که حق تقدم در اون رعایت نمیشه، بیش از حد وقت بگذارند. شاید چنین خودرویی در ایران یا دچار سانحه بشه یا مجبور بشه چندین برابر حد معمول برای خودروهایی که بدون رعایت حق تقدم مسیر رو می گیرند، توقف کنه
موسوی photo
موسوی جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۹۵
خوب قطعا اگه از محصولات علم وفن آوری در جهت درست استفاده نشه ویران کننده خواهد شد تا موقعی که کاملاتستهای لازم روی این مدل ماشین صورت نگیره بنظرم نباید وارد دنیای حقیقی بشه وحتما وقتی وارد بشه موتور هم خودران شده وبرنامه های موازی برای هدایت هردوی آنها تعیین میشه
Sadegh Ebrahimyar  photo
Sadegh Ebrahimyar پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
ماشین خودران نباید بین سرنشینان خود و سرنشینان سایر خودروها تبعیض قائل بشه. یعنی باید راهی رو انتخاب کنه که کمترین آسیب جانی رو در پی داشته باشه.
Soheil Satvati photo
Soheil Satvati پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
من فکر میکنم ماشین خودران فاصله مناسب برای تصمیم گیری رو همیشه حفظ میکنه. حتی میتونه با تشخیص خودروی جلویی به عنوان یه خودروی پرخطر(به خاطر نوع بار یا سرنشین هاش) توی تمام طول مسیر فاصله ی خودش رو با اون بیشتر هم بکنه. در کل این فیلم یه مثال از هزاران مثال اینچنینی بود و این سیستم حتما باید سالها تست بشه و ایراد گیری بشه تا بتونه وارد خیابونای واقعی بشه.
Mohsen Nemati photo
Mohsen Nemati پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
دقت کردید که انتهای اکثر کلیپهاتون بازه؟ مثل فیلمهایی که انتهاشون بازه و اخرش رو بیننده باید تصمیم بگیره! بهتر نبود خودتون تصمیم می گرفتید و ما رو تصمیم شما قضاوت میکردیم؟
گروه آموزشی ویدوآل esle { گروه آموزشی ویدوآل }
گروه آموزشی ویدوآل پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، ما به عنوان یک وب‌سایت علمی/آموزشی، نمیتونیم قضاوت کرده یا تصمیم‌گیری کنیم.
رضا ساکی photo
رضا ساکی پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
خیلی جالب بود. به نظر من باید رندم طراحی بشه.
ساسان پناهی photo
ساسان پناهی پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
سلام چند سال پیش مطلبی راجب این موضوع خوندم ولی من ترجیحا دیداری_ شنيداريم، این کلیپ خیلی موضوع رو واضح گفته بود برام😊
سجاد مظفري photo
سجاد مظفري چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵
خب ماشين خودران مگه ترمز نداره؟
گروه آموزشی ویدوآل esle { گروه آموزشی ویدوآل }
گروه آموزشی ویدوآل پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، ماشین خودران ترمز داره ولی در برخی مواقع ترمز جوابگو نیست و سیستم باید تصمیم‌گیری کنه
توضیحات
این یک آزمایش فرضی است! فرض کنید در آینده‌ای نچندان دور در ماشین خودرانی در یک بزرگراه در حال حرکت هستید و متوجه می‌شوید بین ماشین‌ها گیر افتاده‌اید.
ناگهان شی‌ای بزرگ و سنگین از بالای کامیون جلوی شما به ‍پایین پرتاب می‌شود و شما زمان کافی را برای جلو گیری از برخورد ندارید.
بنابراین شما باید تصمیم بگیرید یا به سمت چپ منحرف بشوید و به ماشین شاسی بلند کناری بزنید و یا به سمت راست بپیچید و به موتور سیکلت بزنید.
آیا بهتر نیست با زیر گرفتن موتور سیکلت خودتان را به خطر نیاندازید؟! یا اصلا به هیچ سمتی ن‍پیچید و زندگی دیگران را به خطر نیاندازید حتی اگر به معنی برخورد با شی وسط خیابان و قربانی شدن خودتان باشد،
یا حد وسط را انتخاب کنید و به ماشین شاسی بلند – که رتبه‌ی بالایی در ایمنی سرنشین دارد- برخورد کنید؟

تهيه‌کننده

Ted Ed
تهيه‌کننده

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم

مهدی سلاجقه
مترجم

آموزش زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

افشین ذریه
گوینده

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
تدوين‌گر

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
صدابردار

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.