تناقض هتل بی‌نهایت

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۴/۰۹ ۰۱:۵۳ ب.ظ

21375

بار بازدید شده
The-Infinite-Hotel-Paradox در دهه ۱۹۲۰، ریاضی‌دان آلمانی دیوید هیلبرت یک آزمایش ذهنی معروف ابداع کرد تا به ما نشان دهد چقدر دشوار است که ذهن‌مان را با مفهوم بی‌نهایت درگیر کنیم .یک هتل را در نظر بگیرید که بی‌نهایت اتاق دارد و ...
1375
تناقض هتل بی‌نهایت
Vidoal
سرعت نمایش
نظرات ثبت شده (2)
پوریا رجبی photo
پوریا رجبی یکشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
عالی بود این نکته رو هم اضافه میکنم که بینهایت ریاضی فقط یک نماد است و با تصور فلسفی آن بسیار تفاوت دارد . بینهایت های ما در واقعیت همگی محدود هستند مثلا در آزمایش پرتو نور از بینهایت در آینه مقعر در آزمایشگاه فیزیک بسته به اندازه ی آینه . از فاصله ی هفت متری این پرتو از کانون آینه می گزرد که نشان از این دارد که در این آزمایش 7 متر بینهایت ما است و اما در ریاضی بینهایت فقط یک نماد است و برای آوردن آن به دنیای طبیعت میشه این توجیه رو داشت که بینهایت به همان بی نهایت تعلق دارد .
حسن photo
حسن پنج شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۵
عالی بود.سپاسگزارم.
توضیحات
 در دهه ۱۹۲۰، ریاضی‌دان آلمانی دیوید هیلبرت یک آزمایش ذهنی معروف ابداع کرد تا به ما نشان دهد چقدر دشوار است که ذهن‌مان را با مفهوم بی‌نهایت درگیر کنیم .یک هتل را در نظر بگیرید که بی‌نهایت اتاق دارد و یک مدیر شب سخت کوش در آن کار می‌کند.

تهيه کننده,مترجم

Ted Ed
تهيه کننده,مترجم

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

لینک منبع

گوینده

فائزه مجاهدطلب
گوینده

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.