چه چیزی به دلار ارزش می‌دهد؟

چه چیزی به دلار ارزش می‌دهد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۹/۰۹

15029

بار بازدید شده
What-gives-a-dollar-bill-its-value اگر سعی کرده باشید که پول چیزی را با یک تکه کاغذ بپردازید، احتمالا به دردسر افتاده‌اید. البته مگر اینکه، آن تکه کاغذ یک اسکناس صد دلاری بوده باشد. اما چه چیزی آن اسکناس را این‌قدر جذاب‌تر و...
5029
چه چیزی به دلار ارزش می‌دهد؟
Vidoal
4.43
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
امیر photo
امیر یکشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
عالی بسیار آموزنده
0
Nohsen photo
Nohsen یکشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
چه عجب ی مطلب گذاشتین
1
sepehr manafi
sepehr manafi چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
به نظر من مهمترین عامل پر ارزش بودن دلار و قوی بودن کشور آمریکا(از هر لحاظ،نظامی،اقتصادی و...)به این دلیل هستش که این کشور در زمان جنگ جهانی اول و دوم،هیچ دعوایی با هیچ کشوری نداشته!و محصولات خودش رو از اون زمان به سایر کشور ها و اروپا صادر میکرده.
0
فرشاد شایسته
فرشاد شایسته دوشنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۵
من فکر می کردم پشتوانه دلار این بوده که ارز جهانی شده و در همه جای دنیا مبادله میشه و الان متوجه شدم که اینطور نیست آیا این برداشتن ارتباط بین طلا و ارز در تمام واحدهای پولی اتفاق افتاده و یا فقط آمریکا این کار رو کرده ؟
0
مصطفی .
مصطفی کهن یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵
نه تورم منفی نه تورم مثبت. تعادل حفظ بشه.از اونور ارزش پول میاد پایین از اونور اقتصاد میره تو رکود.ثابت نگه داشته بشه خوبه
0
پوژنگ پروازی
پوژنگ پروازی یکشنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۵
بسیار نکات اموزنده و قابل تامل در خصوص تورم،اقتصاد و .... با سپاس
0
Photoclip Channel
Photoclip Channel پنج شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۵
مختصر و مفید بود. کاشکی درمورد موارد دیگری هم که در میزات رکود و بیکاری تاثیر دارند مطلب بگذارید
0
Mohsen Mm
Mohsen Nemati سه شنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۵
خیلی خوب بود ریال هم همینطوره یا اون تابع پشتوانه است؟
توضیحات
اگر سعی کرده باشید که پول چیزی را با یک تکه کاغذ بپردازید، احتمالا به دردسر افتاده‌اید. البته مگر اینکه، آن تکه کاغذ یک اسکناس صد دلاری بوده باشد. اما چه چیزی آن اسکناس را این‌قدر  جذاب‌تر و با ارزش‌تر از سایر تکه کاغذها می‌کند؟
 

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.