چقدر باید از زمین دور شوید تا از گرانش فرار کنید؟

چقدر باید از زمین دور شوید تا از گرانش فرار کنید؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۷/۱۱/۱۳

6183

بار بازدید شده
How-far-would-you-have-to-go-to-escape-gravity همه‌ی ستاره‌ها، سیاه‌چاله‌ها، گوشی‌های هوشمند، انسان‌ها و اتم‌ها به وسیله‌ی یک نیرو به سمت هم کشیده میشن و اسم اون نیرو گرانش هست!
1885
چقدر باید از زمین دور شوید تا از گرانش فرار کنید؟
Vidoal
4.67
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
احمد خلفی
احمد خلفی یکشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
بسیار عاالی موفق باشید.
0
فیزیک دوست photo
فیزیک دوست سه شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
عرض سلام و خسته نباشید. ممنون از محتوای فوق العاده ای که زحمت می کشید و تولید می کنید. یک سوال داشتم اگر یک جسم که جرمش خیلی بیشتر از ما باشه و در فاصله کمی از ما قرار داشته باشه، میتونه ما رو از حالت تعادل به خاطر کشش به سمت خودش، خارج کنه؟
0
Mamaduw photo
Mamaduw یکشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
واقعا سایتتون حرف نداره ، خسته نباشید
0
محمد مهدی photo
محمد مهدی یکشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
سلام لطفا یک ویدئو از علت وقوع جاذبه و خمیدگی فضا زمان بزارید
توضیحات
لینک منبع | همه‌ی ستاره‌ها، سیاه‌چاله‌ها، گوشی‌های هوشمند، انسان‌ها و اتم‌ها به وسیله‌ی یک نیرو به سمت هم کشیده میشن و اسم اون نیرو گرانش هست! پس چرا ما از کشیده شدن از سمت میلیاردها جهت رو حس نمی‌کنیم؟ آیا جایی در این جهان وجود داره که بتونیم از این کشیده شدن فرار کنیم؟

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

لینک منبع

مترجم,گوينده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر,گردآورنده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.