درون ذهن حیوانات چه می‌گذرد؟

درون ذهن حیوانات چه می‌گذرد؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۹/۲۱

20346

بار بازدید شده
Inside-the-minds-of-animals سگ شما دوست دارد روی مبل چمباتمه بزند، اما شما هم این کار را دوست دارید. شما چخش می کنید و برای یک بعد از ظهر گرم و نرم آماده می‌شوید، به هر حال شما انسان ماجرا هستید...
6346
درون ذهن حیوانات چه می‌گذرد؟
Vidoal
4.97
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
محمد photo
محمد پنج شنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۷
در یک برنامه تلویزیونی دیده بودم که تعریفی که ما بعنوان میزان هوشمندی در جانوران می سنجیم بستگی به جرم مغز آنها نسبت به جرم تمام بدن آنها است در واقع حیواناتی که بنظر باهوشتر از بقیه هستند مثل (کلاغ، سگ، فیل، میمون، اختاپوس و...) دارای مغز بزرگتری نسبت به جثه خودشون در مقایسه با بقیه حیوانات هستند ودر نهایت میشه گفت که در انسان نسبت جرم مغز به جرم بدن بیشتر از همین نسبت در سایر جانوران است البته فکر میکنم این موضوعات خیلی پیچیده است و تنها با همین معیار نمیشه نتیجه گیری کرد
0
نازيلا سرابچيان
نازيلا سرابچيان سه شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
به نظر من واقعا حيوانات قدرت تفكر دارن
0
محمدامین تاجیک
محمدامین تاجیک سه شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
واقعا آموزنده و جالب بود برای من!
0
رضا مقصودی
رضا مقصودی دوشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
در واقع همه حیوانات دارای ضریب هوشی منحصری به فردی هستندکه گاهی اوقات با برخی حرکاتشان انسان را شگفت زده می کنند.
0
سام photo
سام چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
نظریه تکامل داروین که خیلی وقته در دنیای علم رد شده!
0
منصور  نبات زیی
منصور نبات زیی جمعه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
جالبه
0
Tina Janati
Tina Janati پنج شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
خیلی جالب بود
0
فاطمه قربانی
فاطمه قربانی یکشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
میشه گفت از بعضی سیستم ها مثل تنبیه و پاداش براب شرطی سازی در ذهن اونها استفاده کردن
0
کوثر رحیم پور
کوثر رحیم پور جمعه، ۲۴ دی ۱۳۹۵
بله حتی سگ ها هم اگر یادشون بدین در طول دو یا سه سال تا حدودی میتونند کلمات رو تلفظ کنند
0
Mohsen Mm
Mohsen Nemati سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵
خوب بود
0
Saeed Qasemi photo
Saeed Qasemi یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵
عالي بود
0
امیر قربانی
امیر قربانی یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵
خیلی خوب بود یک چیز معلومی هست که حیوانات مثل ماشین ها نیستند هانس ان اسب ریاضیدان که می تواند با علامت های ریاضی که آنها را از قبل حفظ کرده است با تعداد ضربات پا پاسخ دهد واقعا یک اسب ریاضیدان است چون به او اینگونه یاد داده اند و اگر با او بیش تر کار شود مانند طوطی ها می توانند یاد بگیرن اما ممکن است که کمی طول بکشد و یا حتی ممکن است عمر آنها کفاف این یادگیری را ندهدولی انها حتما یاد میگیرند در کل طبق ایات قران انسان از تمامی موجودات بالاتر است و هوش انسان از همه بیش تر است و حیوانات هم برای ان آفریده شده اند که انسان از انها بهره ببرد.
0
Mohammad Amin Shabani
Mohammad Amin Shabani یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵
خیلی خوب بود
0
مصطفی .
مصطفی کهن یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵
توانایی فکر کردن حیوانات مرتبه ای پایین از فکر کردنه. مقداری اش از غریطه استفاده میکنن.مثل تشخیص بزرگی یا کوچکی.مقداری از تکرار و شبیه سازی یادگرفته شده مثل تقلید صدا.و مقداری هم از تلاش کردن به این صورت که بارهای قبلی موفق نشده و بار اخر یادگیری شده یادمیگیره که موجب تکاملش میشه
توضیحات
سگ شما دوست دارد روی مبل چمباتمه بزند، اما شما هم این کار را دوست دارید. شما چخش می کنید و برای یک بعد از ظهر گرم و نرم آماده می‌شوید، به هر حال شما انسان ماجرا هستید، شما یک موجود هوشمندید نه یک موجود ساده‌ی غریزی. شما می‌توانید برنامه‌ریزی و رویا پردازی کنید.

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

مترجم,گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.