تناقض هتل بی‌نهایت

تناقض هتل بی‌نهایت

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۴/۰۹ ۰۱:۵۳ ب.ظ

24161

بار بازدید شده
The-Infinite-Hotel-Paradox در دهه ۱۹۲۰، ریاضی‌دان آلمانی دیوید هیلبرت یک آزمایش ذهنی معروف ابداع کرد تا به ما نشان دهد چقدر دشوار است که ذهن‌مان را با مفهوم بی‌نهایت درگیر کنیم .یک هتل را در نظر بگیرید که بی‌نهایت اتاق دارد و ...
4161
تناقض هتل بی‌نهایت
Vidoal
4.46
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
یوسف قضاوی زاده
یوسف قضاوی زاده جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
جالب بود
1
پوریا رجبی
پوریا رجبی یکشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
عالی بود این نکته رو هم اضافه میکنم که بینهایت ریاضی فقط یک نماد است و با تصور فلسفی آن بسیار تفاوت دارد . بینهایت های ما در واقعیت همگی محدود هستند مثلا در آزمایش پرتو نور از بینهایت در آینه مقعر در آزمایشگاه فیزیک بسته به اندازه ی آینه . از فاصله ی هفت متری این پرتو از کانون آینه می گزرد که نشان از این دارد که در این آزمایش 7 متر بینهایت ما است و اما در ریاضی بینهایت فقط یک نماد است و برای آوردن آن به دنیای طبیعت میشه این توجیه رو داشت که بینهایت به همان بی نهایت تعلق دارد .
0
محمد صادق آشیانه
محمد صادق آشیانه سه شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۵
بی نهایت فیزیکی با بی نهایت ریاضی خیلی فرق داره باز بی نهایت ریاضی یه چیزی هست ولی واسه فیزیک هیچ چیزی که بشه تعریف کرد نیست
0
خشایار تُرک
خشایار تُـرک یکشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۵
سلام به نظرم لینک دانلود با کیفیت بالا مشکل داره.
0
گروه آموزشی ویدوآل
گروه آموزشی ویدوآل یکشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۵
(پاسخ) سلام، لطفاً یک بار دیگر چک کنید، به احتمال قوی این صفحه به طور کامل لود نشده
0
مصطفی .
مصطفی ک جمعه، ۰۳ دی ۱۳۹۵
ریاضیات و مفاهیمش خیلی شیرینه.ممنون از مطلبتون
0
حسن photo
حسن پنج شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۵
عالی بود.سپاسگزارم.
توضیحات
 در دهه ۱۹۲۰، ریاضی‌دان آلمانی دیوید هیلبرت یک آزمایش ذهنی معروف ابداع کرد تا به ما نشان دهد چقدر دشوار است که ذهن‌مان را با مفهوم بی‌نهایت درگیر کنیم .یک هتل را در نظر بگیرید که بی‌نهایت اتاق دارد و یک مدیر شب سخت کوش در آن کار می‌کند.

تهيه کننده,مترجم

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

لینک منبع

گوینده

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.