تفاوت سحرخیزان و شب‌زنده‌داران!

تفاوت سحرخیزان و شب‌زنده‌داران!

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۷/۰۸/۲۴

32761

بار بازدید شده
Early-Birds-vs-Night-Owls شما هم احتمالاً ضرب‌المثل "سحرخیز باش تا کامروا شوی" را شنیده‌اید، اما آیا واقعاً انسان‌های سحرخیز نسبت به شب‌زنده‌داران برتری‌ای دارند؟ آیا در این نبرد، زمان به خواب رفتن دلیلی بر باهوش‌تر یا موفق‌تر بودن آنهاست؟!
12761
تفاوت سحرخیزان و شب‌زنده‌داران!
Vidoal
4.17
سرعت نمایش
  • ورود به آزمون
سوالات و نظرات کاربران
1
داریوش پارسا
داریوش پارسا شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷
همه چیز 3 بُعد داره 1_مفید بودن عملکرد ذهنی و روحی 2_سیستم و عملکرد بدن 3_نظام اجتماعی مطمئن باشین گزینه ی سوم باعث میشه که اکثر مقالات و توضیحات طبق این الگو تعریف بشه بنابراین هرگز نمیان اشاره داشته باشن به جهانی از هنرمندان که اگه در دنیاشون 10 مورد سحر خیز دیده بشه واقعا موضوع عجیبی باید قلمداد بشه! پس موفقیت رو در قالب اجتماعی بودن و درآمد بیشتر و مدرک و غیره تعریف می کنن! اما بهتره اول بگیم بر چ استدلال ارزشی انسانی سگدوی اجتماعی ی بیشتر و درآمد بیشتر نشونه ی موفقیته! اما هنری زیستن و آثار ارزشی ب جا گذاشتن خیر! --- باید دید اولویت هرکس چیست حقیقت چیست ارزش های واقعی چطور تعریف میشن اون زمان در این باره صحبت کرد
0
میلاد کیهان پور
میلاد کیهان پور شنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۵
واقعا شب زنده داری خوب نیست. البته یکی از دوستام شب ها کامل بیدار بود و روزها میخوابید تا ظهر و به این صورت عادت کرده بود.
0
داریوش پارسا
داریوش پارسا شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷
(پاسخ) بستگی داره تایم مفید بودنت چ زمانی ی خیلی از کتابای مفیدی که می خونید نویسندگانشون در شیفت شب زنده داری کاملشون کردن
-1
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني پنج شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۵
این مقاله سعی می کنه بگه هر یک از این دو مزایایی داره.ولی عملا باید گفت سحرخیزی فواید بسیار بیشتری از شب زنده داری داره.که به برخی از این مزایا مثل کاهش افسردگی و ... در ویدو نگاهی انداخته شد. میگن رزق انسان در ساعات سحر و بین الطلوعین توزیع میشه
0
داریوش پارسا
داریوش پارسا شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷
(پاسخ) این ی دیدگاه سنتی و جغرافیایی ی اینجا بیشتر روی نظرات علمی و مستند کار میشه
0
مرتضی تبریزی
مرتضی تبریزی جمعه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۵
سحر خیز بودن باعث افزایش عملکرد بدن میشه و باعث افزایش طول عمر
1
داریوش پارسا
داریوش پارسا شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷
(پاسخ) طول عمر واقعا موضوع انگیزه بخشی حساب میشه؟
0
پری الی
پری الی پنج شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
منم شب زنده دارم ! شبا ذهنم بهتر کار میکنه واسه درس خوندن ، حاضرم تا ۵ بیدار بمونم و کارامو تموم کنم بعد بخوابم تا این که صبح حتی یه ربع زودتر بیدار شم ! هر وقتم اومدم تغییر کنم و شبا زود بخوابم نفهمیدم چطوری شد که دوباره به همون ریتم شب بیدار موندن برگشتم ... انگاری واقعا طبیعت منم این طوریه و نمی شه کاریش کرد !
0
داریوش پارسا
داریوش پارسا شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷
(پاسخ) شب زنده داری به ذهن خلاقیت و ب وجود اهمیت ب خود و می بخشه چون بهترین فرصت برای خلوت با خودمونه
0
منوچهر photo
منوچهر شنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۷
سلام بعضی از مطالب را نمی دونستم ولی با کمک شما آنها رو یاد گرفتم.برنامه شما در دل مردم جا باز کرده همیشه موفق و پیروز باشید.
0
ساسان پناهی
ساسان پناهی سه شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۵
خیلی جالب بود! ولی چطور میشه فهمید شب زنده داریم یا سحر خیز!?????
0
پوریا علیخانی
پوریا علیخانی دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
(پاسخ) اگر تا سحر بیدارین شب زنده دارین اما اگر از سحر بیدار میشین سحرخیز.
2
RAYMON33 photo
RAYMON33 چهارشنبه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
من هم بخاطر اینترنت شبانه رایگان شب زنده دار شدم :)
-1
مهران رحیمی
مهران رحیمی پنج شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
سخت ترین جاش اینه ک شروع کنید فقط من قبلا دیر میخوابیدم ولی واقعا انرژی روز رو از ادم میگیره
-1
مصطفی .
م کهن چهارشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۵
سحرخیزان بهتر میتونن در طول روز کارایی و عملکرد داشته باشن. شب زنده داران بیتشر میتونن از وقت استفاده کنن.یا برای اینترنت شبانه یا برای دعا و مناجات و یا ..
0
زینب کریمی
زینب کریمی سه شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
کاش فرق بین شب بیداری و شب زنده داری مشخص میشد چون برخی شبها یه زوربیدارماندن رونوعی شب بیداری تلقی می کنند درحالیکه یه پرستاریایه آتش نشان یاپلیس یاهرکسیکه شغلش ایجاب میکنه شبهابیداربمونه بازهم طبقه بندی یاشیفت بندی شده پس هیچ خوابی جای خواب شب رو نمیگیره هورمونی که باعث میشه انسان شب بخوابه فقط ساعات خاصی ازشب ترشح میشه وبعد اگه کسی بخواد جبران کنه عملاغیرقابل جبرانه درقرآن هم شب مایه خواب و آرامش و روز برای کلروفعالیت است. انسان آنطورآفریده شده..
0
آناهیتا هویدا
آناهیتا هویدا شنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۵
به خاطر فرق زیادی که توی خواب و بیداری با خانواده یا اطرافیانم دارم اغلب بهم می گن خوابالو در حالی که همیشه کم تر از 6 ساعت هم می خوابم و این مسخره شدن و خواب موندن واسه کلاسا یا نتایج پایین تر امتحانات تاثیر به شدت منفی توی روحیه و عملکردم داشته. ممنون بابت این مطلب مفید و امیدبخش واسه ماهایی که تفاوت تو زمان خواب و بیداری داریم. با توجه به این موشن گرافیک و مقاله ی مرتبطی که داشتین راجع به باهوش یا کم هوش بودن ما؛ کاش مطلبی راجع به کاربرد بهتر از این ویژگی یا پشنهاد برای انجام کارهایی که توانایی ما ها بیشتر هست هم وجود داشته باشه تا بهتر با این تفاوت بین خودمون و محیط سازگاری پیدا کنیم. سپاس از توجه تون برای این موضوع
0
مهدیه میری
مهدیه میری جمعه، ۲۴ دی ۱۳۹۵
از وقتی گوشی های هوشمند و اینترنت فراگیر شده اکثرا شب زنده دار شدن
0
کوثر رحیم پور
کوثر رحیم پور شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
مهم اینه که ۷_۹ ساعت تایم خواب باشه وگرنه سیستم بدنی متفاوته و بعضی ها از شب زنده داری بیشتر از سحرخیزی نتیجه میگیرن
0
زهره photo
زهره سه شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۵
منم شب زنده دارم. و همیشه با ساعت 7.5سرکار بودن مشکل داشتم و هرچند صحبت میکردم که بابا از اونطرف عصر بیشتر میمونم جبران میکنم چون کاراییم بیشتره مورد قبول نبود.فقط یکسال خیلی راحت بودم اونم سالی بود که کانادا بودم و شروع ساعت کاری ساعت 9 صبح بود!
1
کوثر رحیم پور
کوثر رحیم پور شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
(پاسخ) اگه تایم کاری برای کسایی که شب زنده داریو ترجیح میدن بود خیلی بهتر میشد. چون خیلی ها از جمله خود من کاراییم تو شب بیشتر از صبحه
-1
مسدود شده
درنا احمدی یکشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۵
بیدارموندن خوب نیست
-1
پوژنگ پروازی
پوژنگ پروازی سه شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۵
جالب و مثل همیشه اموزنده
-1
ساحل کی‌منش
ساحل کی‌منش یکشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۵
خیلی خوب بود :))
0
حسن احمدوند
حسن احمدوند یکشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۵
من هم یکی ازون شب زنده دارهام تقریبا 6 ساله وضعم همینه هرکاری هم میکنم که تغییرش بدم نمیشه :|
0
میلاد photo
میلاد جمعه، ۱۴ آبان ۱۳۹۵
دقیقا همینطوریه. شب زنده داری یا شب خوابی کاملا ارثی هستش. من به راحتی از بچگی شب ها بیدار میموندم و برادرم کاملا برعکس سر ساعت 12 خوابش میبرد. من هر کاری میکنم خوابم زودتر از 2 نمیشه.
0
سهیل  کریمی
سهیل کریمی جمعه، ۱۴ آبان ۱۳۹۵
همه باید این ویدئو را ببینن و این نکته را بدونن
0
سروش عباسی
سروش عباسی دوشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۵
واقعا عالی و مفید بود و مشکل من رو با شریک زندگیم تا حدودی حل کرد چون من با افتخار یک شب زنده دارم
0
مهدی  photo
مهدی یکشنبه، ۰۹ آبان ۱۳۹۵
خیلی خوب بود من برای تغیر شب زنده داری خیلی برنامه ریزی کردم ولی بیشتر اوقات ناموفق بودم متشکرم که در این باره توضیحاتی را ارائه نمودید
توضیحات
لینک منبع در یوتیوب کانال ASAP Sciense  | شما هم احتمالاً ضرب‌المثل "سحرخیز باش تا کامروا شوی" را شنیده‌اید، اما آیا واقعاً انسان‌های سحرخیز نسبت به شب‌زنده‌داران برتری‌ای دارند؟ آیا در این نبرد، زمان به خواب رفتن دلیلی بر باهوش‌تر یا موفق‌تر بودن آنهاست؟!

تهيه‌کننده

Asap SCIENCE
Asap SCIENCE

لینک منبع

مترجم

آرش تاجدار
آرش تاجدار

مترجم

مهدی سلاجقه
مهدی سلاجقه

زبان انگلیسی خوندم. به مباحث علمی علاقه ی زیادی دارم و سعی دارم اطلاعات خودم را در مورد جهان هستی بالا ببرم و فعلاً مشغول تدریس و ترجمه هستم.

گوینده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

تدوين‌گر

مصی یگانه
مصی یگانه

زندگیم با هنر معنی پیدا میکنه. مدت 16 سال کار گرافیک کردم و سرپرست بخش گرافیک شرکت اوه و باران هنر بودم، عاشق شیرینی پزی و تزیین کیکم و به صورت حرفه ای این کار رو انجام میدم.

صدابردار

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.