آیا باید حشره بخوریم؟

آیا باید حشره بخوریم؟

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۰۴:۲۶ ب.ظ

3472

بار بازدید شده
Should-we-eat-bugs در یونان باستان، زنجره، یک خوراکی تجملی تلقی می‌شد و حتی رومی‌ها، لارو سوسک را لذیذ می‌دانستند. اما چرا اشتهای‌مان را نسبت به جانوران کوچک از دست دادیم؟
472
آیا باید حشره بخوریم؟
Vidoal
4.12
سرعت نمایش
سوالات و نظرات کاربران
0
آرش رزمجو
آرش رزمجو سه شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۶
در برخی استان ها مثل کرمان هم حشرات مصرف خوراکی دارن. مثل گونه ای جیرجیرک که بهش چنزو هم میگن در کرمان. ولی خب فراگیر شدنش قطعا فرآیند دشواریه. با توجه به میزان بالای ارزش غذایی حشرات، مطمئنا غذای آینده ی بشر خواهند بود. باید به فکر فرآوری و تهیه محصولات متفاوت از حشرات باشیم.
1
مهدی  photo
مهدی شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۶
ما بچه که بودیم ملخ و جیرجیرک میخوردیم .حدود 40 سال پیش.
0
پاشا photo
پاشا چهارشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۶
روی اعصاب ادم میره اروم و کند حرف زدنش.ادم خوابش میبره چرته این طرز صحبت کردن
توضیحات
در یونان باستان، زنجره، یک خوراکی تجملی تلقی می‌شد و حتی رومی‌ها، لارو سوسک را لذیذ می‌دانستند. اما چرا اشتهای‌مان را نسبت به جانوران کوچک از دست دادیم؟

تهيه‌کننده

Ted Ed
Ted	 Ed

تد سکویی برای انتشار ایده‌هایی است که ارزش انتشار دارند. تد کار خود را در سال 1984 به عنوان کنفرانسی که فصل مشترک تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بود آغاز کرد.

گوينده,مترجم

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

صدابردار,تدوين‌گر

نازنین اصفهان‌پور
نازنین اصفهان‌پور

مدت ۱۰ ساله که دارم کار ادیت صوت و تصویر می‌کنم. ۱۲ ساله که به صورت حرفه ای آواز سنتی می‌خونم. در زمینه‌ی کتاب‌های صوتی هم فعالیت‌هایی داشتم که خیلی خیلی تو این راه بهم کمک کرده.