سنگاپور میزبان اولین تاکسی‌های خودران جهان

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۶/۰۷ ۱۲:۰۷ ب.ظ

1430

بار بازدید شده
world-self-driving-taxis-debut-singapore اولین تاکسی‌های خودران جهان از روز پنج‌شنبه گذشته در سنگاپور خدمت‌رسانی به مسافران را آغاز کردند.
1430
سنگاپور میزبان اولین تاکسی‌های خودران جهان
Vidoal
سنگاپور میزبان اولین تاکسی‌های خودران جهان
اولین تاکسی‌های خودران جهان از روز پنج‌شنبه گذشته در سنگاپور خدمت‌رسانی به مسافران را آغاز کردند.

افراد مشخصی از سنگاپوری‌ها می‌توانند به صورت رایگان و با استفاده از گوشی‌های هوشمند از این تاکسی‌ها استفاده کنند. این تاکسی‌های خودران محصول کمپانی nuTonomy هستند که فعالیت اصلی‌اش در طراحی نرم‌افزارهای مخصوص وسایل نقلیه خودران است. با این‌که کمپانی‌های بسیاری از جمله گوگل و ولوو چندین سال است که خودروهای خودران خود را به صورت آزمایشی در جاده‌ها تست می‌کنند، اما کمپانی nuTonomy برای اولین بار این خدمات را در اختیار عموم مردم قرار داده است.

راه‌اندازی این سرویس در سنگاپور در واقع پیش‌دستی کمپانی nuTonomy در برابر کمپانی اوبر (Uber) است که قرار است در هفته‌های آینده سیستم تاکسی‌های کرایه‌ای خودران خود را شهر پیتزبورگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا راه‌اندازی کند.

کمپانی nuTonomy خدمات جدید خود را با ۶ تاکسی شروع کرده و قصد دارد تعداد آن‌ها را تا پایان سال ۲۰۱۶ افزایش دهد. به گفته مدیران این کمپانی، هدف نهایی این سرویس، گسترش کامل ناوگان تاکسی‌های خودران در سنگاپور تا پایان سال ۲۰۱۸ است. مدیران nuTonomy معتقدند با عرضه کامل خدمات تاکسی‌های خودران خود، تعداد خودروهای جاده‌های شلوغ سنگاپور کاهش می‌یابد. این مدیران امیدوارند این مدل خدماتی، در شهرهای دیگر دنیا نیز راه‌اندازی شود.

در حال حاضر، این تاکسی‌های خودران فقط در یک محدوده ۶/۵ کیلومتری و در مناطق تجاری و مسکونی با نام one-north حرکت می‌کنند و مسافران را در مکان‌های کاملا مشخص سوار و پیاده می‌کنند. مردم سنگاپور برای استفاده از این سرویس باید از سوی کمپانی nuTonomy دعوت‌نامه دریافت کنند. nuTonomy اعلام کرده تاکنون افراد زیادی برای استفاده از این خدمات ثبت‌نام کرده‌اند و این تعداد تا چند ماه آینده افزایش زیادی خواهد داشت.
 
منبع: phys
نظرات ثبت شده (1)
Mostafa Taghavy photo
Mostafa Taghavy دوشنبه، ۰۸ آذر ۱۳۹۵
چرا در ایران نیست