پول تاثیری در شادی انسان‌ها ندارد

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۱۲:۱۰ ب.ظ

1812

بار بازدید شده
people-vs-money-and-happiness یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که برای زمان نسبت به پول اهمیت بیشتری قائل‌اند نسبت به افرادی که بیشتر به جمع کردن ثروت بها می‌دهند افراد خوشحال‌تری‌اند.
1812
پول تاثیری در شادی انسان‌ها ندارد
Vidoal
پول تاثیری در شادی انسان‌ها ندارد
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که برای زمان نسبت به پول اهمیت بیشتری قائل‌اند نسبت به افرادی که بیشتر به جمع کردن ثروت بها می‌دهند افراد خوشحال‌تری‌اند.

یافته‌های این پژوهش بیان‌کننده این موضوع است که خیلی فرقی نمی‌کند که فرد از کدام از این دو منبع (پول و زمان) بیشتر در اختیار دارد، در عوض آن‌چه مهم است ذهنیت او نسبت به این دو موضوع است، از این رو فردی که به زمان بیش از پول اهمیت می‌دهد زندگی و روحیه خوش‌تری نسبت به فردی دارد که جیبش پرپول است و به آن بهای زیادی می‌دهد.

پژوهش‌گران دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) از ۴۴۰۰ نفر یک سوال ساده پرسیدند: «از کدام بیشتر در اختیار دارید: پول یا زمان؟» پس از آن از افراد حاضر در این مطالعه پرسش‌هایی پرسیده شد که هدف آن‌ها سنجش میزان خوشحالی و خوشبختی افراد بود.

پس از پایان پژوهش، نتایج نشان می‌داد که بیشتر افراد، یعنی حدود ۶۴ درصد، خواهان پول بودند، در صورتی که افرادی که بیشتر زمان و وقت را جست‌وجو می‌کردند آدم‌های خوش‌حال‌تری بودند. نتایج نشان می‌دهد که خیلی مهم نیست افراد چه چیزی در حال حاضر دارند بلکه آن‌چه مهم است چیزی است که به دنبال آن‌اند و در نتیجه فکر می‌کنند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در مقاله این مطالعه که در مجله Social Psychological and Personality Science به چاپ رسیده، آمده: «چیزی که در این مسئله حائز اهمیت است ارزشی است که افراد برای هر منبع قائل‌اند. خوشحالی و شادی بیشتر به چیزی که به دنبال‌ آن‌اند وابسته است نه میزان منبعی که در اختیار دارند».

به طور کلی این پژوهش نشان می‌دهد که پول زیاد داشتن به معنای شادتر بودن نیست. پول‌دار و فقیر فرقی ندارد، آن‌که به زمان بیش از پول اهمیت می‌دهد زندگی شادتری دارد.

منبع: ScienceAlert
نظرات ثبت شده (6)
پریسا کسائی photo
پریسا کسائی سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۵
شادی وشاد بودن نعمت خیلی بزرگیه امیدوارم همه شادباشید
پوژنگ پروازی photo
پوژنگ پروازی دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵
به زعم من،پول داشتن موجب گذران خوب و شاد زمان میشود،،،، بدون داشتن پول ،گذران اوقات به شادی و تفریح و سفر،کمی سخت ویا غیر ممکن خواهد بود...
امیر صدساله زاده photo
امیر صدساله زاده چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۵
ممنون کاش بشه قدر زمان رو بدونیم
Photoclip Channel photo
Photoclip Channel پنج شنبه، ۰۴ آذر ۱۳۹۵
همه چی به تصور و ذهن خود انسان برمیگرده. کسی که پول داره بعد یه مدت بی انگیزه میشه و فکر میکنه هیچ خوشی دیگه ای تو دنیا نیست ولی کسی که پول نداره همین که سعی کنه پول در بیاره (و بیاره) انگیزه است براش.
Shima Sam photo
Shima Sam سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۵
شاید یه تعدادی از مردم همچین نظری داشته باشن ولی معمولا آدمها با به دست آوردن اون چیزی که ندارن خوشحال میشن. و کسی که پول نداره(واقعا نداره ها، نه اینکه در حد متوسط)،زندگی آنچنان شادی هم نداره!
معمولی  photo
معمولی جمعه، ۱۶ مهر ۱۳۹۵
جالبه که از این آزمایش دقیقاً برعکس نتیجه گرفته شده. علمی ترین آزمایش نشان داده که پول رابطه بسیار معنی داری با خوشحالی و رضایت داره به نظر من هم این آزمایش هم اینو نشون داده کسی که پول نداره خوشحال نیست و اگر ازش بپرسن چی لازم داری میگه پول و میگه به دنبال پولم کسی که پول داره زمان لازم داره تا بیشتر خوشحال بشه چند سال پیش دانشجو بودم و بی پول شدیدا دنبال پول بودم و افسرده الان شغل خوبی دارم پول هم نسبتا دارم و چیزی که ندارم زمان برای لذت بردن. تازه پول با خودش خوشتیپی، اعتماد به نفس آزادی خونه و ماشین میاره در کل تایتل خبرتون به دروغ عامیانه خیلی سطح پایین هست