اپلیکیشنی برای ایجاد روابط مبتنی بر احترام

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۰۴:۱۰ ب.ظ

1330

بار بازدید شده
an-app-to-stop-domestic-violence یک محقق استرالیایی در حال طراحی اپلیکیشنی مناسب پسرهای ۱۰ تا ۱۵ ساله است که به آن‌ها کمک می‌کند تا با همسالان خود روابطی سالم برقرار کنند.
1330
اپلیکیشنی برای ایجاد روابط مبتنی بر احترام
Vidoal
اپلیکیشنی برای ایجاد روابط مبتنی بر احترام
یک محقق استرالیایی در حال طراحی اپلیکیشنی مناسب پسرهای ۱۰ تا ۱۵ ساله است که به آن‌ها کمک می‌کند تا با همسالان خود روابطی سالم برقرار کنند.

این اپلیکیشن به پسرها چگونگی گفت‌وگو با همسالان خود را می‌آموزد و به آن‌ها توصیه‌های مختلفی در زمینه نحوه کمک به دوستان و حفظ روابط خود توام با احترام ارائه می‌دهد. البته هدف از طراحی این اپلیکیشن توقف خشونت خانگی در مردان نیز بوده است.

بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد که بسیاری از ایده‌ها و رفتارهای مرتبط با خشونت خانگی در دوران نوجوانی در مردان آغاز می‌شود و ایده پشت طراحی این اپلیکیشن جلوگیری از شکل‌گیری این رفتارها پیش از شروع بوده است. چنین حرکتی در مراحل ابتدایی خود به سر می‌برد، اما ایده چنین کاری، تغییر رفتار نوجوانان در زمینه خشونت خانگی پیش از ورود آن‌ها به روابط درازمدت در بزرگ‌سالی است.

ربکا راسل-بِنِت، متخصص بازاریابی اجتماعی در دانشگاه تکنولوژی کیوئنزلند در استرالیا همراه با سازمان غیرانتفاعی YFS این اپلیکیشن را طراحی می‌کنند. کث باتولو، مدیر عامل YFS می‌گوید: «پژوهش‌گران آمارهای نگران‌کننده‌ای در مورد رفتارهای مردان جوان گزارش کرده‌اند. یافته‌های این مطالعات نشان می‌دهد که پسرها و نوجوانان تعریف دقیق و شفافی از مرزهای یک رابطه مبتنی بر احترام و یک رابطه آسیب‌زا ندارند و این مسئله باعث می‌شود آن‌ها آسیب‌های زیادی به دیگران بزنند».

راسل-بِنِت در مورد این اپلیکیشن می‌گوید: «این اپلیکیشن قاعدتا نمی‌تواند به تنهایی تمام مشکلات این حوزه را حل کند اما می‌تواند با کمک کردن و راهنمایی دادن به پسرها در زمینه ایجاد روابط محترمانه در سال‌های اولیه زندگی بستری باشد برای تغییر رفتار آن‌ها که قطعا نتایج آن در روابط درازمدت آن‌ها در بزرگ‌سالی دیده خواهد شد».

گفتنی است این اپلیکیشن به‌زودی ارائه می‌شود.
 
منبع: sciencealert
نظرات ثبت شده (1)
تیزهوش باهوش آبادی photo
تیزهوش باهوش آبادی چهارشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۵
من چون در این حدود سن دارم خیلی خوب درکش کردم