با اختراع گوگل به خودروها می‌چسبید

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۰۱:۱۱ ب.ظ

947

بار بازدید شده
Will-Google-s-idea-stick وب‌سایت خبری آنیِن در آخرین روز اردیبهشت‌ماه خبر داد که شرکت گوگل قرار است لایه‌ای چسبنده را تولید کند که روی سطح کاپوت خودروها قرار می‌گیرد. این لایه چسبنده باعث می‌شود تا عابران پیاده هنگام تصادف...
947
با اختراع گوگل به خودروها می‌چسبید
Vidoal
با اختراع گوگل به خودروها می‌چسبید
وب‌سایت خبری آنیِن در آخرین روز اردیبهشت‌ماه خبر داد که شرکت گوگل قرار است لایه‌ای چسبنده را تولید کند که روی سطح کاپوت خودروها قرار می‌گیرد. این لایه چسبنده باعث می‌شود تا عابران پیاده هنگام تصادف با این نوع خودروها، به این سطح چسبناک چسبیده و در نتیجه از آسیب‌دیدگی آن‌ها جلوگیری می‌شود (منبع: TheOnion)
به‌تازگی روزنامه سن‌خوزه مرکوری (San Jose Mercury News) این خبر را تایید کرده و جزئیات تازه‌ای از آن را منتشر کرده است. طبق گزارش‌ها، کمپانی گوگل اختراعی را به ثبت رسانده که در آن لایه‌ای چسبنده روی کاپوت خودروها قرار می‌گیرد تا هر عابر پیاده‌ای که با آن برخورد پیدا می‌کند به سطح آن چسبیده و در نتیجه تا توقف خودرو به جایی دیگر پرتاب نمی‌شود.
طبق اعلام این روزنامه، در اکثر موارد عابران پیاده در اثر برخورد با خودروها، به زمین پرتاب می‌شوند و یا با خودرویی دیگر برخورد می‌کنند که این مسئله احتمال آسیب‌دیدگی و خطرات احتمالی را افزایش می‌دهد.
در این طراحی، در حالت عادی یک سطح شبیه پوست تخم‌مرغ این لایه چسبنده را می‌پوشاند اما در هنگام تصادف این سطح شکسته شده و لایه چسبنده عمل می‌کند. طبق اعلام گوگل و به نقل از روزنامه سن‌خوزه مرکوری، «این لایه چسبنده یک متریال بسیار چسبنده است و شبیه یک کاغذ سمی مگس‌کش یا چسب دوطرفه عمل می‌کند. چسبیدن عابر به سطح خودرو از پرت شدن او جلوگیری می‌کند».

منبع: AutoNews
نظرات ثبت شده (1)
امیر قربانی photo
امیر قربانی سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۵
این اقدام باعث کاهش شدید اسیب دیدگی می شود. خیلی جالب بود من طرح های دیگه برای اسیب کم تر رو دیده بودم ولی این طرح خیلی جالب بود.دستتون درد نکنه.