گیاه‌خوارها بیشتر از دیگران عمر می‌کنند

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ۰۸:۰۹ ق.ظ

821

بار بازدید شده
Vegetarians-live-longer-than-others گزارش مفصلی از مجموعه‌ای از مطالعات در کلینیک مایو در آریزونای آمریکا به چاپ رسیده که نشان می‌دهد میزان مرگ و میر افرادی که در وعده‌های روزانه‌شان گوشت، به‌ویژه گوشت قرمز و گوشت فراوری‌شده، ...
821
گیاه‌خوارها بیشتر از دیگران عمر می‌کنند
Vidoal
گیاه‌خوارها بیشتر از دیگران عمر می‌کنند
گزارش مفصلی از مجموعه‌ای از مطالعات در کلینیک مایو در آریزونای آمریکا به چاپ رسیده که نشان می‌دهد میزان مرگ و میر افرادی که در وعده‌های روزانه‌شان گوشت، به‌ویژه گوشت قرمز و گوشت فراوری‌شده، جایگاه مهمی دارد بیش از دیگران است. این گزارش که در روز 16 اردیبهشت با نام «آیا گوشت ما را می‌کشد؟»
در مجله انجمن استخوان‌شناسی آمریکا (Journal of the American Osteopathic Association) به چاپ رسیده، چکیده‌ای از شش پژوهش گسترده روی 1/5 میلیون نفر است و با هدف کمک به پزشکان برای راهنمایی بیماران در خصوص مصرف گوشت انجام شده است. نتیجه این گزارش بسیار روشن است: پزشکان باید بیماران را تشویق کنند تا آنجا که ممکن است مصرف گوشت حیوانات را محدود کرده و به جای آن بیشتر از گیاهان و غذاهایی که منشا گیاهی دارند در رژیم غذایی خود بهره ببرند.
پیش از این نیز پژوهش‌هایی در خصوص تاثیر گوشت قرمز بر میزان مرگ و میر و سلامت انسان انجام شده بود که همه آن‌ها نتایج این گزارش را تایید می‌کنند. در سال 2014 پژوهشی که روی بیش از یک میلیون نفر بین سنین 5/5 تا 28 سال انجام شده بود، نشان داد که مصرف بیش از اندازه گوشت‌های فراوری‌شده (مانند بیکن، سوسیس، سالامی و هات داگ) و گوشت‌ قرمز طبیعی (مانند گوشت گوسفند و گوشت بره) باعث مشکلات قلبی و عروقی و همچنین افزایش سکته‌های قلبی می‌شود. نتایج پژوهشی دیگر که در سال 2003 روی 500 هزار نفر انجام شد نشان داد که میزان مرگ و میر افرادی که از گوشت قرمز کمتر استفاده می‌کنند نسبت به افراد پرمصرف‌تر 25 تا 50 درصد پایین‌تر و همچنین امید به زندگی آن‌ها 3/6 سال بیشتر است.

منبع: sciencedaily
نظرات ثبت شده (2)
سامان  photo
سامان سه شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۵
منبع لطفاً.
گروه آموزشی ویدوآل esle { گروه آموزشی ویدوآل }
گروه آموزشی ویدوآل پنج شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۵
(پاسخ) منبع به انتهای مقاله اضافه شد