۲۵ ساعت کار در هفته، بهترین میزان برای افراد بالای ۴۰ سال

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۰:۲۴ ق.ظ

587

بار بازدید شده
Three-day-working-week-provides-best-cognitive-function پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد کار کردن بیش از ۲۵ ساعت در هفته در افراد بالاتر از ۴۰ سال روی عملکرد شناختی مغز آن‌ها تاثیرمنفی می‌گذارد.
587
۲۵ ساعت کار در هفته، بهترین میزان برای افراد بالای ۴۰ سال
Vidoal
۲۵ ساعت کار در هفته، بهترین میزان برای افراد بالای ۴۰ سال
پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد کار کردن بیش از ۲۵ ساعت در هفته در افراد بالاتر از ۴۰ سال روی عملکرد شناختی مغز آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد.

محققان دانشگاه ملبورن استرالیا پس از بررسی و سنجش ۶۵۰۰ نفر افراد بالای ۴۰ سال، دریافتند که کارمندان زمانی در بهترین وضعیت ذهنی خود قرار دارند که حدود ۳ روز در هفته کار کنند. بیش از این مقدار، باعث تضعیف حافظه و هوش آن‌ها می‌شود.

نکته جالب توجه در این مطالعه این موضوع است که کار کردن کمتر ۲۵ ساعت در هفته هم تاثیر منفی روی عملکرد شناختی افراد می‌گذارد. این موضوع باعث شد تا محققان به این نتیجه برسند که پس از یک سن معین، یک نقطه ماکسیمم برای تحریک و انگیزش ذهنی وجود دارد.

برای اثبات این فرضیه، یک تیم بین‌المللی از پژوهش‌گران، ۳ هزار مرد و ۳۵۰۰ زن استرالیایی بالای ۴۰ سال را در سه حوزه مختلف شامل تست سنجش حافظه، تست سنجش قدرت مطالعه و تست قدرت بینایی و مشاهده ارزیابی کردند.

کولین مک‌کنزی از دانشگاه کیوی ژاپن و یکی از پژوهش‌گران حاضر در این مطالعه می‌گوید: «در هر سه حوزه مشخص شد که حدود ۲۵ تا ۳۰ ساعت کار در هفته مهارت شناختی افراد را به بالاترین حد خود می‌رساند. در مورد کارکردهای شناختی در انسان، زیاد کار کردن بدتر از اصلا کار نکردن است. در ابتدا، کار باعث انگیزش و تحریک سلول‌های مغزی می‌شود. در ادامه، استرس ناشی از کار در نقطه‌ای مشخص، از نظر جسمانی و از نظر روانی روی شما اثر منفی می‌گذارد و این مسئله باعث کاهش راندمان شما می‌شود».

گفتنی است نتایج این پژوهش بیانگر این موضوع است که این مسئله در زنان و مردان یکسان است.

منبع: abc