سوئدی‌ها ۶ ساعت در روز کار می‌کنند

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۰۹:۳۰ ق.ظ

528

بار بازدید شده
Sweden-has-introduced-a-6-hour-working-day کشور سوئد به طور رسمی ساعت کار را در روز به ۶ ساعت کاهش خواهد داد. این کار تاثیری در میزان حقوق کارمندان نخواهد داشت، اما به گفته مسئولان زمان کار کارمندان بهینه خواهد شد و راندمان کاری آن بیش‌تر می‌شود.
528
سوئدی‌ها ۶ ساعت در روز کار می‌کنند
Vidoal
 سوئدی‌ها ۶ ساعت در روز کار می‌کنند
کشور سوئد به طور رسمی ساعت کار را در روز به ۶ ساعت کاهش خواهد داد. این کار تاثیری در میزان حقوق کارمندان نخواهد داشت، اما به گفته مسئولان زمان کار کارمندان بهینه خواهد شد و راندمان کاری آن بیش‌تر می‌شود.

فیلیمونداس (Filimundus)، کمپانی سوئدی تولیدکننده اپلیکیشن‌های موبایل، این نوآوری را سال گذشته در سازمان خود به کار گرفت. هئیت مدیره این کمپانی معتقدند ۸ ساعت کار روزانه، بی‌اثر و بی‌فایده است چراکه اکثر کارمندان نمی‌توانند در طول این مدت همیشه یک میزان بازدهی و تمرکز داشته باشند. آن‌ها حتما باید زمانی برای استراحت در طول ۸ ساعت داشته باشند و در نتیجه وقت آن‌ها در این زمان هدر می‌رود.

آن‌ها می‌گویند کارمندان قادرند همان کاری را که در ۸ ساعت انجام می‌دهد، در ۶ ساعت در روز انجام دهند و علاوه بر این، راندمان کاری آن‌ها افزایش هم می‌یابد. در این شیوه جدید کارمندان توانایی و نیروی بیش‌تری خواهند داشت و زمان باقی‌مانده باعث می‌شود احساس کنند زندگی شادتر و موفق‌تری دارند. برخی کلینیک‌های پزشکی هم گام‌های جدیدی را در این جهت برداشته‌اند. طبق گزارش روزنامه آنلاین ایندیپندنت (The Independent)، به‌زودی شیوه ۶ ساعت کار در روز، در تمام سوئد اجرایی خواهد شد.
 
منبع: brightside
نظرات ثبت شده (3)
پوژنگ پروازی photo
پوژنگ پروازی دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵
اختلاف زمانی و تاریکی فوری روزانه،یکی از دلایل کسر ساعت کاری به 6 ساعت است...
ایمان ترنیان photo
ایمان ترنیان یکشنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۵
الان فهمیدم چرا همیشه از سوئد خوشم میومد 😂
۳ ۱ photo
۳ ۱ پنج شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۵
عالیههه. تو ایران ده ساعته حالا جدا از ترافیک و...