پنج تمرین ورزشی فوری و مفید برای افراد پرمشغله

گروه آموزشی

ویدوآل

۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۰۱:۱۸ ب.ظ

2969

بار بازدید شده
Five-Quick-And-Healthy-Exercises ورزش برای یک زندگی سالم بسیار مهم است؛ اما بعضی اوقات خیلی پرمشغله‌تر از آنیم که بتوانیم در یک ورزشگاه تمرین کنیم. بنابراین به تمرینی کوتاه نیاز داریم تا به ما اجازه دهد به حدی که می‌توانیم...
2969
پنج تمرین ورزشی فوری و مفید برای افراد پرمشغله
Vidoal
پنج تمرین ورزشی فوری و مفید برای افراد پرمشغله
ورزش برای یک زندگی سالم بسیار مهم است؛ اما بعضی اوقات خیلی پرمشغله‌تر از آنیم که بتوانیم در یک ورزشگاه تمرین کنیم. بنابراین به تمرینی کوتاه نیاز داریم تا به ما اجازه دهد به حدی که می‌توانیم از ورزش بهره ببریم. پس پیشنهاد می کنیم این 5 تمرین کوتاه و موثر را امتحان کنید. این تمرین ها را تقریبا هرجایی و حتی به محض این که از محل کار به خانه رسیدید، می‌توانید انجام بدهید و مطمئن باشید که تمرین کوتاه و موثری در آرامش خودتان خواهید داشت.
 
1. شنا (پلانک)
شنا حرکت موثری برای قوی کردن مرکز ثقل و همین‌طور تمرین مناسبی است که حتی در مدت زمان کم و محدود موجب درگیر شدن بسیاری از ماهیچه‌هایتان می شود. اگر به تمرین شنا عادت نداشته باشید شاید انجامش برایتان سخت باشد، اما می‌توانید هربار چند ثانیه به تمرینتان اضافه کنید تا ماهیچه‌های مرکزیتان قوی شود.


2. اسکوات
اگر در طول روز زیاد می نشینید، حرکت اسکات می‌تواند تمرین مناسبی برای عضلاتی باشد که از آن‌ غافلید. این تمرین پاها، کپل و شکم را مورد هدف قرار داده و تمرین مفیدی برای افراد پرمشغله است. اسکات برای زانو‌ها نیز سودمند است و ماهیچه‌های اطراف آن ها را قوی کرده و دربرابر آسیب از آن ها محافظت می‌کند.
 

3. نشستن بر دیوار
نشستن بر دیوار تمرین بسیار خوبی است؛ زیرا می‌توانید همه جا آن را انجام دهید و هیچ نیازی هم به  تجهیزات ندارید. این تمرین روی پاها و مرکز ثقلتان تاثیر گذاشته و این عضوها را  قوی و هماهنگ می کند. مدت تمرین را هر روز اضافه کرده یا وسیله سنگینی (وزنه) در دستتان بگیرید و شدت تمرین را اضافه کنید. این تمرین تنها چند دقیقه از وقتتان را می‌گیرد، اما بسیار سودمند است.
 

4. حرکت دیپ با صندلی
اگر می‌خواهید یک تمرین فوری و موثر برای بازوهایتان انجام دهید، دیپ به کمک صندلی تمرینی بسیار راحت و مناسب است. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، یک صندلی محکم است. حرکت دیپ بر ماهیچه های سه سر و عضلات سست اطراف بازوهایتان تاثیر می‌گذارد. سعی کنید پاهایتان را بیشتر بکشید تا سختی تمرین را افزایش دهید.
 


5.  حرکت لانژ
این تمرین ماهیچه‌های سه سر، سرین و عقب ران را درگیر کرده و موجب ورزشی فوق‌العاده می شود. می‌توانید از وزنه برای دشوار کردن این تمرین استفاده کنید. این ورزش ساده بدن شما را هماهنگ و منعطف کرده و یک تمرین ساده و موثر را برای شما می‌آفریند.
نظرات ثبت شده (6)
اکبر فردافشاری
اکبر فردافشاری سه شنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۵
عالی بود
علی ناجی زاده
ع ناجی شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۵
عالی بود خوشم اومد
مصطفی ک
مصطفی ک شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
آموزش خوبی بود.واسه کارمندا خیلی موثره
امیر قربانی
امیر قربانی جمعه، ۱۹ آذر ۱۳۹۵
من حرکت ۱ و ۳ پنج رو خیلی وقت ها استفاده کردم و استفاده میکنم واقعا تاثیر گذار بوده است
تیزهوش باهوش آبادی
باهوش تیزهوش آبادی یکشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۵
واقعا"استفاده کردم
علی photo
علی پنج شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۵
برنامه ای است به نام seven تمام این حرکات در اون موجودند

گردآورنده

افشین ذریه
افشین ذریه

از سال ۱۳۸۰ در زمینه شبکه فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به مباحث علمی و افزایش دانش خود و دیگران دارم. امیدوارم با همکاری تیم خوبی که داریم، گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح فرهنگ جامعه برداریم.

مترجم

فائزه مجاهدطلب
فائزه مجاهدطلب

رشته‌ی بازیگری-کارگردانی رو در دانشگاه هنر تهران خوندم. بازیگری رو دوست دارم و دلم می‌خواد که هر روز از زندگیم پر از تجربه‌های جدید باشه.

ویراستار

مرجان باقرنژاد
مرجان باقرنژاد

سال 1383 شروع فعالیت من در حرفه روزنامه نگاری و البته ویراستاری بود. همواره به دنبال ارتباط منطقی درون متنی، ثبات وهماهنگی، فارسی نویسی و همچنین صحت آن هستم.