مردان با ریش کامل برای رابطه طولانی‌مدت جذاب‌ترند

مردان با ریش کامل برای رابطه طولانی‌مدت جذاب‌ترند

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۶/۲۹

9252

بار بازدید شده
Men-beards-best-long-term-relationships طبق یافته‌های مطالعه‌ای که نتایج آن در نشریه Evolutionary Biology به چاپ رسیده، از نظر زنان مردان با ریش کامل برای رابطه طولانی‌مدت جذاب‌ترند.
9252
مردان با ریش کامل برای رابطه طولانی‌مدت جذاب‌ترند
Vidoal
4.72
مردان با ریش کامل برای رابطه طولانی‌مدت جذاب‌ترند
طبق یافته‌های مطالعه‌ای که نتایج آن در نشریه Evolutionary Biology  به چاپ رسیده، از نظر زنان مردان با ریش کامل برای رابطه طولانی‌مدت جذاب‌ترند. همچنین نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که از نظر زنان مردان با ته‌ریش برای روابط کوتاه‌مدت جذابیت بیش‌تری دارند.
 
پژوهش‌گران دانشگاه کوئینزلند در استرالیا از ۸۵۲۰ زن خواستند تا به تعدادی عکس از مردان مختلف نگاه کنند و به میزان جذابیت فیزیکی آن‌ها امتیاز دهند. این تصاویر به‌گونه‌ای دست‌کاری شده بود تا مردان موجود در آن‌ها در اندازه‌های مختلف، از سه‌تیغ تا ریش کامل، ریش داشته باشند. بخش‌های از صورت نظیر استخوان گونه و خط فک نیز دستکاری شده بود تا چهره‌ها دارای میزان مردانگی مختلفی باشند.
 
به نظر شرکت‌کنندگان در این پژوهش، چهره‌های زنانه از چهره‌هایی که دست‌کاری نشده بودند و ریش نداشتند، جذابیت کم‌تری داشتند. در این مطالعه،  چهره‌هایی که کاملا مردانه یا کاملا زنانه بودند، کم‌ترین امتیاز را در میزان جذابیت به خود اختصاص داده بودند. به طور کلی چهره‌هایی که ته‌ریش داشتند امتیاز بیش‌تری نسبت به بقیه گرفته بودند، به‌ویژه برای روابط کوتاه‌مدت، در حالی که چهره‌هایی که ریش کامل داشتند به نظر شرکت‌کنندگان، برای روابط بلندمدت جذابیت بیش‌تری داشتند.
 
گفتنی است نتایج مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۸ در دانشگاه Northumbria انجام شده نشان می‌دهد که از نظر زنان، مردانی که ته‌ریش دارند از مردان سه‌تیغ و با ریش کامل جذاب‌ترند. پژوهش‌گران این مطالعه در این باره نوشتند: «در نگاه شرکت‌کنندگان این مطالعه، افزایش میزان موی صورت با افزایش میزان تهاجمی بودن ارتباط داشت. به همین دلیل چهره‌هایی که ریش داشتند، از نگاه شرکت‌کنندگان رفتار تهاجمی بیش‌تری داشتند در حالی که افرادی که اصلا ریش نداشتند کم‌تر تهاجمی به نظر می‌رسیدند».
 
منبع: telegraph
سوالات و نظرات کاربران
-1
هستی علیجانی
هستی علیجانی سه شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
فکر نمی‌کنم ریش داشتن یا نداشتن ملاک مناسبی برای انتخاب فرد مهم زندگیمون باشه، موارد مهم دیگه ای هم هست که به انتخاب بهتر ما تو این زمینه کمک زیادی می‌کنه ا.نم فقط و فقط شناخت درست شخص مقابل و درک متقابل تفاوت‌هاست
1
الهام سادات خاندل
الهام سادات خاندل یکشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
فک کنم خوبیش این هست که طرف مقابل میگه اگه از قیافه ش خسته شدم اشکال نداره میگم ریشاشو بزنه!
0
مرضیه امیری
مرضیه امیری چهارشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
من زیاد بااین مطلب موافق نیستم باید بگم مخالفم هستم چون من به مردای با ریش اصلا احساس خوبی ندارم
0
مهدیه میری
مهدیه میری جمعه، ۲۴ دی ۱۳۹۵
این مطلب تون زیاد جالب نبود.چون ملاک خوبی برای این جور مسائل نیست
-1
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني سه شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۵
به نظرم تیتر این مطلب چندان با فرهنگ و رسوم جامعه ما سازگاری ندارد.به خصوص اینکه در متن ذکر شده که این رابطه برای جنس مخالف است.
1
حسین محصل یزدی
حسین محصل یزدی شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۵
ریش داریم تا ریش .. بعضی ها وقتی ریش میذارن، خیلی باشخصیت و جذاب میشن، بعضی ها هم وقتی ریش میذارن، انگار انسان اولیه هستن .
0
مصطفی .
مصطفی کهن سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵
ریش کامل هم جذاب تره هم سروسنگین تره هم مردونه تره
0
امیر قربانی
امیر قربانی دوشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۹۵
اره من خودم دوست دارم ریش بزارم ولی ریش بلند نه ته ریش یا مدل پرفسوری هم دوست دارم اگر کلی بخواهی خواب کنی مردان با ریش خیلی جذاب تر هستند حالا اگر قد بلند و بدنی رو فرم هم داشته باشند که عالی میشود
0
پوژنگ پروازی
پوژنگ پروازی دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵
با تشکر،موافق نیستم...چون ریشه علمی ندارد و شاید تجربی هم نتوان به ان استناد کرد،داشتن محاسن توام با چهره و سیرت زیباست،که زیبا نمایان میکند....
0
hassan photo
hassan یکشنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۵
سلام باید گفت این نگاه بخشی از زنان استرالیایی با ان فرهنگ هاست.
0
علی جعفری
ΛŁł Jafari جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۹۵
جذابیت مرد با ریش بیشتر میشه مخصوصا ته ریشای امروزه که توشون هندسه هم به کار میره😂😂
0
وحید photo
وحید شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۵
آخه میگم دخترا کم محلی می کنن بهم ، چون همیشه سه تیغ می کنم.
0
علی  photo
علی جمعه، ۰۲ مهر ۱۳۹۵
خیلی جالب بود
0
۳ ۱
۱ ۳ پنج شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۵
من کم ریشم ، چیکار کنم؟!