شناسایی ۱۳۰۰ کهکشان جدید توسط تلسکوپ آفریقای جنوبی

شناسایی ۱۳۰۰ کهکشان جدید توسط تلسکوپ آفریقای جنوبی

میلاد

شکیب

۱۳۹۵/۰۵/۰۴

3378

بار بازدید شده
South-African-Telescope-Spots-1,300-Unknown-Galaxies ستاره‌شناسان اهل آفریقای جنوبی به‌تازگی بیش از هزار کهکشان جدید را معرفی کرده‌اند که تا پیش از این کسی از وجود آن‌ها اطلاعی نداشت. این اولین نمایش دستاوردهای تلسکوپی است که قرار است لقب «بزرگ‌ترین تلسکوب جهان» را به خود اختصاص دهد.
3378
شناسایی ۱۳۰۰ کهکشان جدید توسط تلسکوپ آفریقای جنوبی
Vidoal
4.88
شناسایی ۱۳۰۰ کهکشان جدید توسط تلسکوپ آفریقای جنوبی
ستاره‌شناسان اهل آفریقای جنوبی به‌تازگی بیش از هزار کهکشان جدید را معرفی کرده‌اند که تا پیش از این کسی از وجود آن‌ها اطلاعی نداشت. این اولین نمایش دستاوردهای تلسکوپی است که قرار است لقب «بزرگ‌ترین تلسکوب جهان» را به خود اختصاص دهد.

این تلسکوپ که ساخت آن در سال ۲۰۳۰ به پایان خواهد رسید، از هزاران آنتن رادیویی تشکیل خواهد شد که در مجموع یک کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و به همین دلیل به آن Square Kilometer Array نیز نام داده‌اند. این تلسکوپ در یک همکاری بین‌المللی ساخته شده که مقر اصلی تیم سازنده در دانشگاه منچستر انگلستان قرار داد. فاز اول ساخت این تلسکوپ در سال ۲۰۲۳ کامل می‌شود که ۶۵۰ میلیون یورو برای سازندگان هزینه دربر خواهد داشت.

ستاره‌شناسان تخمین می‌زنند که این تلسکوپ در هر ثانیه به اندازه ۳۵ هزار DVD اطلاعات از آسمان تولید می‌کند که برای این‌که این حجم از اطلاعات را روی گوشی هوشمند خود ببینید به ۲ میلیون سال زمان نیاز دارید.

با استفاده از این تلسکوپ به‌تازگی ۱۳۰۰ کهکشان در فضایی از آسمان به اندازه ۲۰ برابر ماه کامل رصد شده‌اند که از میان این کهکشان‌های رصدشده تنها ۷۰ کهکشان تا پیش از این شناخته شده بودند. این تلسکوپ در حال حاضر 16 آنتن دارد که این تعداد به مرور افزایش خواهد یافت.

منبع: nytimes
سوالات و نظرات کاربران
0
نسیم زندی
نسیم زندی پنج شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
هیچوقت از ستاره شناسی خوشم نمیومد
0
اکبر فاریابی
اکبر فاریابی چهارشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
عشق دوران کودگی من ستاره شناسی بود
0
هادي اصفهاني
هادي اصفهاني یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۵
البته به طور کامل تسوط دانشمندان آفریقای جنوبی ساخته نشده بلکه با کمک یک تیم بین المللی که مرکز آن هم در انگلستان هست.با این حال باید به افریقای جنوبی تبریک گفت
0
مصطفی .
مصطفی کهن دوشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۹۵
خیلی تلسکوپ پیشرفته ای هست.چه جالب
0
Zahra  Yosefi
Zahra Yosefi پنج شنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۵
واقعا جالب بود، ممنون
0
امیر صدساله زاده
امیر صدساله زاده چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۵
nytimes مطالب جالبی داره ممنون
0
امیر صدساله زاده
امیر صدساله زاده سه شنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۵
جالبه
0
Photoclip Channel
سجاد علیزاده شنبه، ۰۶ آذر ۱۳۹۵
خیلی جالبه برام که این اتفاق داره تو آفریقای جنوبی و توسط دانشمندای خودشون اتفاق میفته.